от 07.00 часа

Георги Миланов с греда за Динамо (Букурещ)

Каталин Чирян бе точен за победата на Динамо (Б) над Униреа (Слобозия) от 9-ия кръг на румънската Суперлига.
Снимка: FC Dinamo Bucuresti 1948

Бившият национал Георги Миланов игра 72 минути за Динамо (Букурещ) в домакинството на Униреа (Слобозия) от 9-ия кръг на румънската Суперлига. Българинът уцели греда в края на първото полувреме, а отборът му спечели с 1:0 и се изкачи на трето място във временното класиране.

Гола за "червените кучета" отбеляза Каталин Чирян в 32-ата минута. Голяма заслуга за попадението имаше новото попълнение Патрик Олсен. Пристигналият от Шльонск датчанин постави началото на атаката, завършена с точен изстрел на Чирян.

Гостите, които са новаци в елита, пропуснаха няколко добри възможности да изравнят. След мача наставникът на Динамо Желко Копич похвали вратаря Аднан Голубович за важните му спасявания.

Тимът от Букурещ прави най-силния си сезон от доста време и вече натрупа 15 точки. Със същия актив са Университатя (Крайова) и Оцелул (Галац), а водачът Университатя (Клуж) е с 18.

По публикацията работи: Георги Димитров