Eмисия новини
от 11.00 часа

Гледайте на живо

Mbrëmja e radhës e protestave antiqeveritare

Në prag të Vitit të Ri më 31 janar protestuesit kundër qeverisë pritet përsëri të mblidhen përpara Këshillit të Ministrave në qendër të Sofjes. Edhe një herë, që nga 9 korriku, të pakënaqurit nga administrata e Borisovit vazhdojnë të kërkojnë..

31.12.20 09:51 |

Sinjal dërguar eurodeputetëve për shpërdorime

Liderët e protestës antiqeveritare iu dërguan të gjithë 705 eurodeputetëve e-mail me deklarata të ministrave në lidhje me debatin për superioritetin e ligjit në Bulgari parashikuar për 5 tetorin në Parlamentin Evropian. Në një deklaratë para..

29.09.20 12:30 |

Një shtetas francez është ndalur për abuzim seksual me të mitur

Prokuroria pranë rrethit gjyqësor Dobrich ka ndaluar për 72 orë një francez 63-vjeçar për abuzim seksual me të mitur. Viktimat e Eric G. janë dy vajza në moshë 11 vjeç dhe një fëmijë 10-vjeçar. Prokuroria ka kërkuar nga Gjykata e Rjethit Gjyqësor..

13.01.20 18:22 |
Всички новини: днес | вчера