Eмисия новини
от 02.00 часа
Hristo Stoiçkov

Stoiçkov do të luajë në ndeshjen e paqes në kujtim të Maradonës

Legjenda e futbollit bullgar Hristo Stoiçkov ka konfirmuar pjesëmarrjen në ndeshjen e paqes, e cila do të luhet në Romë më 14 nëntor në kujtim të Diego Maradonës. Stoiçkov do të luajë për ekipin botëror, së bashku me Lionel Mesi, Ronaldinjo,..

11.10.22 15:24 |

Një shpikje bullgare në fushën e fushuesve u prezantua në një ekspozitë të specializuar në Gjermani

Bullgaria prezantoi një shtëpi inovative të lëvizshme që peshon 3 400 kilogramë në ekspozitën e Caravan Salon në qytetin gjerman Dyseldorf . Projekti është vepër e Kamen Stankov dhe ekipit të tij nga Varna. Shtëpia e lëvizshme është gati 38 metra..

25.09.22 10:05 |
Dimitër Berbatov

Dimitër Berbatov hyri në top 10 të Bayer për të gjitha kohërat

Futbollisti bullgar Dimitër Berbatov mori një tjetër mirënjohje. Sulmuesi qendror u rendit në vendin e nëntë prestigjioz në renditjen e gazetës “Bild” për lojtarin më të mirë të Bayer (Leverkusen) të të gjitha kohërave. Ai luajti për klubin..

25.05.22 16:34 |

Volejbollistët tanë arritën një fitore të vështirë kundër ekipit të Çekisë

Ekipi kombëtar bullgar i volejbollit regjistroi një fitore dramatike në pesë sete kundër skuadrës mikpritëse të Çekisë në ndeshjen e parë serioze në Kampionatin Evropian të Burrave. Volejbollistët bullgarë fituan setin e parë, por pas kësaj lejuan..

06.09.21 16:52 |

Bullgaria mundi Lituania në kualifikimet për Katar 2022

Kombëtarja Bullgare e futbollit mundi ekipin e Lituanisë në kualifikimet botërore për Katar 2022. Me rezultat 1 me 0 kombëtarja tashmë grumbulloi 5 pika në aktivin e vet. Më 8 shtator ekipi bullgar do të pranojë skuadrën e Greqisë.

06.09.21 14:36 |

Dy bullgarë në Ekipin Ideal të Kampionatit Botëror të Volejbollit

Volejbollistët nga kombëtarja bullgare nën 19 vjeç Aleksandër Nikollov dhe Stoill Palev u përfshinë në Ekipin Ideal të Kampionatit Botëror të të Rinjve në Iran. Edhe pse Bullgaria humbi finalen e madhe të Kupës së Botës nga Polonia me rezultat 0:3,..

03.09.21 17:10 |

Fitorja e radhës e bullgareve në Kampionatin Evropian të Volejbollit për Femra

Kombëtarja bullgare e volejbollit për femra vazhdon pjesëmarrjen në Kampionatin Evropian në Plovdiv. Me një fitore ndaj ekipit polak me 3:1, volejbollistet bullgare mbrëmë siguruan vendin e parë në Grupin e tyre B dhe të shtunën do të ndeshen me..

26.08.21 09:49 |

Më shumë se 200 vëzhgues të huaj do të ndjekin votimin me makinë më 11 korrik

Do të ketë mbi 200 vëzhgues të zgjedhjeve parlamentare të 11 korrikut në Bullgari, njoftoi Organizata për Sigurinë dhe Bashkëpunimin në Evropë. Në një konferencë online shtypi Tana de Zulueta, udhëheqëse e Misionit të Vëzhgimit të Zgjedhjeve në..

09.06.21 18:32 |
Georgi Terzijski

Qeveria e përkohshme hoqi edhe shefin e Agjencisë Rrugore

Inxh. Ivan Dosev u hoq nga Bordi Drejtues i Agjencisë së Infrastrukturës Rrugore. Ai konfirmoi për BNR se ai nuk është më pjesë e udhëheqjes, por nuk komentoi mbi informacionin në lidhje me të tjerët të hequr nga bordi - Prof. Oleg Asenov dhe Inxh...

27.05.21 11:14 |
Skuadra e futbollit “Sllavija” nga Sofja - 1914

Historia e Klubit të Futbollit “Sllavija” është plotë emocione, fitore dhe disfata

Skuadra futbollistike e Sofjes “Sllavija” është 7 herë kampione kombëtare dhe 8 herë fituese e Kupës së Bullgarisë. Ajo garon në Ligën e Parë Profesionale të Futbollit. Skuadra ka stadiumin e vet “Sllavija”  me mbi 25 000 vende për të ulur. Ngjyrat e..

10.04.21 08:15 |

Горещи теми

Войната в Украйна
Всички новини: днес | вчера