Хипстърите са известни с много неща: особените модни вдъхновения, претенциозните аксесоари и грижливо подбраното показване в социалните мрежи.
Любимите им банди се сменят винаги, когато въпросните станат прекалено популярни и според тях вече безинтересни. Любопитно е обаче как хипстърът се отнася към храната си! Хипстърите като субкултура си имат и хранителни идеали. Home made кухнята и всичко био, това е мечтата на всеки хипстър. Е, макар и да звучим малко иронично, и ние си падаме по тези неща.
Но хипстърите вероятно направиха така, че това да бъде мразено от доста хора. Превърнаха го в клише. Малки ферми и фабрики, ръчно изработени дрехи, бижута, био кафета със соево мляко, разбира се! Какво да бъде иначе!
Ето сега на вашето внимание 20 храни, които трябва да бъдат ограничени на хипстърите, преди да са ги превърнали в нещо омразно на хората.
1. Студено кафе, което не се вари! Това е т.нар. cold brew coffee, кафето се смесва със студена вода и престоява около 12 часа на стайна температура, без да се вари, без гореща вода и т.н.
2. Второто, което споменава авторката е всичко, закупено от камион за храна. В статията си тя илюстрира снимка на маса хипстъри, около 30 поне, които се редят на един камион/павилион, от който си взимат кифли, тестени изделия и напитки!
3. Туршия! Всички българи много обичат туршия, това естествено не ги прави хипстъри, но явно берлинските хипстъри са се развихрили доста в тази си обсебеност, затова не се изненадвайте, когато в Кройцберг барчетата видите огромни стъклени буркани с туршия!
4. Брюкселското зеле също е станало нещо любимо и поставено на пиедестал от всеки истински хипстър.
5. Комбуча - леко ферментирала напитка от чай, която е мътна, става все по-популярна и тук. Използва се и една специална бактерия, с което тази напитка е полезна и хранителна!
6. Малко странно, но беконът е също на предни позиции в любимите хипстърски храни! Явно е любим на малкото останали хипстъри, които не са вегани.
7. Pabst Blue Ribbon - американска бира в кен!
8. Къдраво зеле
9. Всякакви коктейли, напитки, ледени изкушения, но задължително сервирани в буркан! Обикновен стъклен буркан, с розова сламка по възможност! Пиете ли нещо в буркан, сте фешън! Да знаете!
10. Кимчи - типично корейска храна, подправка по-скоро
11. Такос - мексиканските питки пълни с месо, люти сосове, салата, чушчици са също особено обичани сред хипстър общността
12. Всичко made by hand, буркани със всякакви неща, които обаче са домашни или ръчно направени от някоя баба на село, или поне така пише на етикета!
13. Домашно варена бира!
14.Плодчета, набрани от парка, защото хипстъра е разбрал, че се ядат. Все пак, не е лошо човек да си бере разни неща, но не е и задължително да го направиш, за да си сложиш снимка в инстаграм и да те видят как се храниш и береш плодовете на градските паркове!
15.Вегански сладки! Органик куукис!
16.Зелен фреш, от марули например, авокадо и прочие!
17.Карфиол
18.Домашна сода или газирана вода! Това ми идва малко в повече, наистина!
19.Крафт бира!
20.Забавни и цветни донъти, розови, зелени, с ядки и разни блестящи неща по тях, колкото по-диско, толкова по- добре и толкова повече ще се види, че си хипстър!
Юлия Владимирова и Констанца Илиева разказват за хранителните идеали на истинския хипстър.Продължаваме кюстендилските си срещи с Евгени Серафимов, автор на концепцията за нетрадиционната коледна елха, предизвикала оживени дискусии в града: "Кюстендилци са много ревниви към града си, разбират от красивото. Елхата бе композиционен център, площадът като че ли порастна. Получи се европейски площад. Самоцелното оригиналничене не е моят път...
Тромпетистът Михаил Йосифов за връзката си с Осоговската планина: "Музикалната ми пиеса "Отново в джаза" е като ефект на пеперудата. Мишо написа музиката на спектакъла, това е за мен проекта на годината. В един разговор за джаз музиката на бенда ме помете като вълна. Представих си какво ще е за публиката, ако успея да го прехвърля на театрална сцена...
Първото неделно "Радиокафе" за годината гостува на Кюстендил, а пръв в него гостува самият кмет, г-н Огнян Атанасов: "Смело се заявихме като културната столица на Западна България. Културата е основен двигател в един град да има добър живот. Работим и за местното население, и за туристическия интерес. Съхраняваме и представяме традицията, но сме с..
Изключителна клавирна педагожка - личност, родена да дарява знание. Виртуозна пианистка, която впечатлява с талант, техника и отношение. Прави го със замах, както в родината си, така и из цяла Европа. Тя се казва професор Панка Пелишек. С разказ за нейния 90-годишен път откриваме поредицата “Историята оживява” за Новата 2025-а година: Слушаме..
Имало ли е примитивни пивоварници в София преди фабриката на братя Прошек? По колко бурета дневно се е пило в София? Кои поети и писатели са били сред посетителите на "Дълбок зимник" и какво е свързвало кръчмата с пивоварната? Освен отговори на тези основни въпроси, напомняме и другите дела на двамата братя и кой от тях е бил личен приятел на Левски -..
Фестивалът „Сурва“ гостува в Борисовата градина на 5 януари. Подробностите от заместник-кмета на община Перник Стефан Кръстев и Борис Радев: "Очакваме да доставим голяма радост с шест от най-награждаваните групи на "Сурва Перник". Те са от област Перник, три са от община "Перник", като две от групите са носители на най-голямата награда "Златната..
СВОБОДНА ЗОНА - Гледна точка , изложба,организирана с благодарност към проф. Иван Кирков. Представя ни я Валентин Щинков: "За 4-5 поредна година организираме това събитие за човека-явление в българската действителност. Няма нещо в сферата на изкуствата, с която да не се е занимавал. Филип Зидаров го нарича "необходимият художник" - дава сили на..