Споделената работна среда се характеризира със събиране на група от хора, които, макар и да работят независимо един от друг, споделят еднакви ценности и са заинтересовани от потенциалната синергия, която може да възникне между различните субекти, трудещи се в едно и също пространство.
Някои от местата за споделено ползване са създадени от т.нар. дигитални номади или интернет предприемачи, които търсят алтернатива на работата в кафенета, изолацията в къщи или самостоятелния офис.
Професионалистите, които сами изкарват прехраната си, може да нямат шефове, но имат необходимост от удобно работно място. И тук идва мястото на така наречените споделени работни пространства или коуъркинг. Предприемачите разполагат с бюро, интернет връзка, принтер, хартия, дори конферентна зала, която се ползва на споделен принцип срещу дневен, седмичен или месечен наем.
Коуъркингът се отнася не само към споделяне на самия офис, но и към създаването на общност. По този начин ползите от него излизат извън границите на самото пространство.
Концепцията на коуъркинг пространствата е възникнала в САЩ през 2005 и в момента по света има над 3000 коуъркинг офиси. Ежегодно ръстът на новооткритите места е над 80%. Според проучване, извършено в САЩ, 33% от работещите са хора на свободна практика и броят им се очаква да продължава да расте.
Как се развива коуъркингът в България? Чуйте репортажа на Петя Зунгорлиева. Чуйте и какво обясни Люба Христова - собственик и управител на коуъркинг компания в София.
Новият спектакъл на Ива Свещарова "Ако Афродита беше чудовище" вече е с насрочена втора премиера. Свещарова е сред най-значимите артисти в съвременната ни хореография. Тя е носителка на награда "Икар" за съвременен танц и пърформанс и е един от създателите и организаторите на Международния фестивал за съвременен танц и пърформанс..
В момента, когато някои области минават през грипна епидемия, има засилено търсене и потребяване на имуностимуланти. Най-добре е те да се приемат след препоръка от специалист – лекар или фармацевт. Със сигурност е оправдано вземането на някои от продуктите, включително и лекарствени – те възпрепятстват усложнения при грипна инфекция. Това..
По последни данни от НИМХ в България има завишение на водните ресурси. Само повърхностните запаси са със средни годишни обеми от 17,7 млрд. куб м. Консумацията е около 5 млрд. кубика. Кризата с безводието в някои градове е като поговорката "Вода газим, жадни ходим" , коментира пред БНР-Радио София проф. Петър Калинков..
Грипна ваканция за всички ученици на 6 и 7 февруари, която да се слее с междусрочната ваканция на 5 февруари. Това предлагат от Синдикат "Образование" към КТ "Подкрепа" с цел превенция на грипа. Регионалните инспекции по здравеопазването имат невярна информация за истинския процент заболели ученици, защото огромна част от учениците са в..
Изложбата "Double-Double“ е втората от поредица, която ни запознава с артистичните двойки от българското съвременно изкуство. В предаването „Радиокафе“ гостуваха кураторът Ивайло Христов и творците Калина Димитрова, Петя Денева и Златин Орлов. Какво се крие зад идеята за поредицата изложби на артистични двойки разказа кураторът на..
"Въобщественик: Книга за Чудомир“ е монография на проф. д.и.н. Вера Бонева за по-слабо интерпретирани аспекти на Чудомировото дело. Роден с името Димитър Христов Чорбаджийски (1890-1967), Чудомир се появява за първи път в печата през 1907 г., когато негови карикатури и римувани злободневки са публикувани във всекидневника "Балканска трибуна“. Следват..
На 18 февруари президентът Румен Радев свиква заседание на Консултативния съвет за национална сигурност, съобщи прессекретариатът на държавния глава. Темата на заседанието е "Рискове и заплахи пред националната сигурност, произтичащи от разпространението на наркотични и упойващи вещества сред подрастващото поколение и злоупотребата с тях".