Въпреки сериозните финансови затруднения най-престижното колоездачно състезание у нас ще се проведе. Бюджетът на надпреварата е бил редуциран сериозно за тази година, като сега той се равнява на около 200-250 хиляди лева. Проблемите свързани с изданието на обиколката бяха породени от факта, че броени дни преди началото, Българският колоездачен съюз дължеше на няколко областни дирекции на МВР общо близо 70 хиляди лева, а също така трябваше да бъдат изчистени и стари дългове към съдиите.
Девизът на състезанието тази година е "Спорт, туризъм, култура в едно". Заявки за участие в обиколката са били подадени от повече от 70 отбора. Тимовете, които участват, са общо 18, като всички са с пълен състав от по 6 колоездачи. Между тях има 4 национални отбора, на Сърбия, Молдова, Узбекистан и Азербайджан, а останалите са някои от най-добрите клубни тимове на Европа.
Финалът на 64-ата Международна колоездачна обиколка на България е на 4 септември в София, като финалната линия ще бъде пред Националния стадион „Васил Левски“.
Повече за състезателите, които участват, как организаторите подбраха 18-те отбора и защо решиха тази година Международната колоездачна обиколка на България да стартира от Добрич, чуйте от Георги Бенчев, генерален секретар на Българския колоездачен съюз.
Минко Ламбов за предстоящата премиера на концерта му за цигулка, акордеон и оркестър със солисти Светлин Русев и Вероника Тодорова: "На 29 януари от 19 ч. в Централния военен клуб е премиерата с оркестър Симфониета. Светлин е божество на цигулката, често го сравнявам със самурай. Запознахме се на един образователен концерт на Филхармонията,..
Кремена Николова - Флор от Софийската филхармония за предстоящия концерт на Филхармонията с полемичната за връзката си с Путин оперна дива Анна Нетребко: "Изключително щастливи сме да сме партньори на концерта на Анна Нетребко като съпровождащ оркестър. Изборът на нашия оркестър не е случаен, партнирахме ѝ в Букурещ с почти същата програма, основно -..
Проф. Илия Граматиков от Музикалната академия за лекцията си в СГХГ към изложбата "Европа в България" на 29.1 в 18 ч.: "Важно е да се подчертае, че това няма да е специализирана музиколожка лекция, тя е отворена до широка публика. Провокация и вдъхновение за мен бе изложбата. Доколко присъства музиката в тези картини? Кога и как се осмисля..
Ако приемствеността е едно от най-хубавите качества на БНР, то Радиотеатърът е значима част от сърцевината му. От основателите до техните наследници, от реализиращите го до поколенията, работещи с тях. Слушаме един от тонмайсторите, през чийто пулт е минала голяма част от продукцията на Радиотеатъра - Митко Василев, доцент в НБУ, в разговор с Боян..
Историческите сгради на БНР са темата на днешното ни предаване в деня на 90-та годишнина на Радиото с главно "Р": "Oт "Бенковски", в спомените на Кирил Разсуканов за Родно радио , през "Московска", на ъгъла с "Бенковски" заедно със Здравко Петров, до "Драган Цанков" 4 - старата сграда, с разказа на Теодор Караколев от фондация "Български архитектурен..
В Лозенец още кънти споменът от чутовните кабарета на Сирак Скитник и жена му Олга. Къщата им на ул. „Борова гора“ е създадена по съновидение Старите лозенчани и до днес си спомнят за домашното кабаре на една от най-известните двойки в София преди войната Сирак Скитник (основател на БНР) и съпругата му Олга, наричана от всички Сирачката...
Човекът в радиото и изкуствения интелект - Трябва ли да преосмислим БНР заради новите технологии и трябва ли общественото радио да има по-различен подход към използването на ИИ в сравнение с останалите медии? Събеседници : Никола Тулечки (НТ), инженер, който се занимава с работа с данни. Основател на Сдружение „Данни за добро“ и водещ на..