Днес ще ви запознаем с термина пермакултура. Звучи атрактивно, но всъщност зад тази дума стои дейност, с която всички сме запознати, но под друго название. Става дума за био земеделие.
Пермакултурата е модерна система за създаване на устойчив дизайн на живота, която всеки един от нас може да прилага. Тя събира в себе си мъдростта на времето и гениалността на иновациите, за да ни научи как да живеем устойчиво в хармония със себе си, с природата и с околните.
Пермакултурата дава идеи и техники за по-щастлив живот, в красота и изобилие, запазвайки хармонията и ресурсите на нашата планета за бъдещите поколения. За истинските пермакултуристи всяка частица от Планетата е от голямо значение.
Този подход е разработен от двама австралийци и техните сътрудници още през 70-те години на миналия век. Тяхното желание е било да създадат устойчиви земеделски системи, които наподобяват по своята структура тези в природата. Както казва Джеф Лоутън - един от най-видните пермакултуристи: „Трябва да бъдем не просто хора с идеи, а такива, които дават решения за бъдещето“.
Още подробности за пермакултурата може да научите от репортажа на Петя Зунгорлиева.
Новият спектакъл на Ива Свещарова "Ако Афродита беше чудовище" вече е с насрочена втора премиера. Свещарова е сред най-значимите артисти в съвременната ни хореография. Тя е носителка на награда "Икар" за съвременен танц и пърформанс и е един от създателите и организаторите на Международния фестивал за съвременен танц и пърформанс..
В момента, когато някои области минават през грипна епидемия, има засилено търсене и потребяване на имуностимуланти. Най-добре е те да се приемат след препоръка от специалист – лекар или фармацевт. Със сигурност е оправдано вземането на някои от продуктите, включително и лекарствени – те възпрепятстват усложнения при грипна инфекция. Това..
По последни данни от НИМХ в България има завишение на водните ресурси. Само повърхностните запаси са със средни годишни обеми от 17,7 млрд. куб м. Консумацията е около 5 млрд. кубика. Кризата с безводието в някои градове е като поговорката "Вода газим, жадни ходим" , коментира пред БНР-Радио София проф. Петър Калинков..
Грипна ваканция за всички ученици на 6 и 7 февруари, която да се слее с междусрочната ваканция на 5 февруари. Това предлагат от Синдикат "Образование" към КТ "Подкрепа" с цел превенция на грипа. Регионалните инспекции по здравеопазването имат невярна информация за истинския процент заболели ученици, защото огромна част от учениците са в..
Изложбата "Double-Double“ е втората от поредица, която ни запознава с артистичните двойки от българското съвременно изкуство. В предаването „Радиокафе“ гостуваха кураторът Ивайло Христов и творците Калина Димитрова, Петя Денева и Златин Орлов. Какво се крие зад идеята за поредицата изложби на артистични двойки разказа кураторът на..
"Въобщественик: Книга за Чудомир“ е монография на проф. д.и.н. Вера Бонева за по-слабо интерпретирани аспекти на Чудомировото дело. Роден с името Димитър Христов Чорбаджийски (1890-1967), Чудомир се появява за първи път в печата през 1907 г., когато негови карикатури и римувани злободневки са публикувани във всекидневника "Балканска трибуна“. Следват..
На 18 февруари президентът Румен Радев свиква заседание на Консултативния съвет за национална сигурност, съобщи прессекретариатът на държавния глава. Темата на заседанието е "Рискове и заплахи пред националната сигурност, произтичащи от разпространението на наркотични и упойващи вещества сред подрастващото поколение и злоупотребата с тях".