Верен на професионализма и градивната критика, която притежава след стотиците реализирани проекти в страната и чужбина, арх. Добрев изразява наблюденията си, че в по-голямата си част Борисовата градина е занемарена, трудно достъпна и разпокъсана от множество магистрали и заградени частни и държавни имоти; повечето алеи са в плачевно състояние, а зеленината не е добре поддържана и често, напълно изоставена. Като автор на спечелилия проект за обновяване на зоната около „Канала“ и превръщането му в спортен оазис, гостът ни обръща внимание и на факта, че в Борисовата градина също има нужда от по-добро развитие на спортната и културно - рекреативна инфраструктура.
За целта в своята концепция за благоустрояването и устойчивото развитие на Борисовата градина той е наблегнал на 7 нови пешеходни надлеза, 3 нови подлеза и 3 нови обезопасени пътеки, тротоари по протежение на булевардите, отделени от тях със защитна зелена ивица, както и установяването на нови спирки на градския транспорт. Заедно с това не са пренебрегнати и главните пешеходни и вело артерии. Една от основните концепции на проекта е пешеходният „Зелен булевард на София“, разположен на мястото на старата товарна ЖП линия. Според арх. Добрев той спомага за единството, не само на територията на парка, но и го обединява със съседните паркове, създавайки цялостна градска зелена система.
Чуйте повече за евентуалната бъдеща визия на Борисовата градина от разговора на Мариана Гомилева с арх. Стефан Добрев.
Тази вечер седмичните коментатори във "Форум", заедно с водещия Константин Лавсов, обсъждаха някои злободневни теми и припомниха близкото минало: коментар за президента Румен Радев и политиката, която води вече 9 години; до каква степен сме се развили като гражданско общество; за корупцията и за предприемачеството в България; войната в..
Искане за оставка на директора на дирекция „Управление и анализ на трафика“ в Столичната община поискаха от групата на „Продължаваме промяната-Демократична България“ (Спаси София) в Столичния общински съвет. Димитър Петров, който заема длъжността 12 г., трябва да бъде отстранен, заради сключени неизгодни договори за пътни маркировки, светофари и..
През миналата година беше подготвяна промяна в наредбата за статута и професионалното развитие на учителите, директорите и другите педагогически специалисти. В момента, за да израсте в кариерата учител или възпитател, трябва да отговаря на няколко изисквания като стаж, професионална квалификационна степен и др., но и да е преминал атестиране в..
От тази година се налага редуциране с три пъти на ползвателите по Програма за патронажна грижа в община Костинброд . Намалението се случва, заради свития бюджет по програмата „Грижа в дома“, която се финансира чрез Министерството на труда и социалната политика. Така Костинброд е поредната българска община, която променя рамката, в която съществува..
Защо се случват лавини? Къде и кога най-често падат? Какво можем да правим, за да ограничим риска от лавинни инциденти? Какви базови спасителни техники за откриване на пострадал при инцидент трябва да усвоим, за да сме по-спокойни при разходка по снежните планински склонове?. Тези и други въпроси е добре не само да си зададем, но и да..
Новата постановка "Билет до Америка" на режисьора Ивайло Христов по идея на Мартин Макариев и Луиза Григорова-Макариев и текст на Биляна Тодорова ще се играе отново на 30 януари, след което тръгва към зрителите от страната. Турнето им започва през февруари и се планира да завърши в Берлин. В главните роли на стендъп комика Емил Гатев и на..
Достатъчно ли са детските специалисти, които да предоставят качествени услуги за най-малките пациенти у нас? Решен ли е проблемът и в съседен Перник, където поради отпуск на трима от педиатрите в МБАЛ „Рахила Ангелова“ не беше осигурена 24-часова лекарска грижа за децата. “За съжаление, този разговор остава един и същ в годините. Имаше светлина в..