Именно в тази връзка се появява проектът "Градски номади". Идеята е да се подобрят условията за живот и работа на бездомните в България, които събират отпадъци за рециклиране. Проектът е изцяло граждански и се извършва в сътрудничество с Destructive Creation и Творческо сдружение “Щипка”.
“Градски номади” е базиран на три основни активности, които ще се развиват постепенно и дългосрочно из цялата страна: изграждане на мобилна “инфраструктура” под формата на мобилни микро-къщи, изработени от отпадъчни материали, както и автобуси-бани и перални; преброяване и задълбочено проучване на начина на живот на бездомните и обществените нагласи към тях; и социално предприятие, чрез което бездомните да развиват нови умения и трудът им да бъде заплащан. Първата стъпка по реализирането на проекта е вече направена.
Боби Кондов е първият обитател на мобилна къща за бездомни хора. Анализите и проучванията на ентусиастите обаче едва сега започват.
Чуйте в интервю на Констанца Илиева какво казаха Миа Агова, Елеонор Генова и Йоанна Богданова.
Понякога животът ни поставя в определени ситуации, за които не сме подготвени. В един момент си на върха, живееш си щастливо в Англия, работиш като барман, срещаш се с много млади хора. В следващия се осъзнаваш, скитащ из софийските улици с лепнат..
Ако приемствеността е едно от най-хубавите качества на БНР, то Радиотеатърът е значима част от сърцевината му. От основателите до техните наследници, от реализиращите го до поколенията, работещи с тях. Слушаме един от тонмайсторите, през чийто пулт е..
Историческите сгради на БНР са темата на днешното ни предаване в деня на 90-та годишнина на Радиото с главно "Р": "Oт "Бенковски", в спомените на Кирил Разсуканов за Родно радио , през "Московска", на ъгъла с "Бенковски" заедно със Здравко Петров, до..
В Лозенец още кънти споменът от чутовните кабарета на Сирак Скитник и жена му Олга. Къщата им на ул. „Борова гора“ е създадена по съновидение Старите лозенчани и до днес си спомнят за домашното кабаре на една от най-известните двойки в София..
Човекът в радиото и изкуствения интелект - Трябва ли да преосмислим БНР заради новите технологии и трябва ли общественото радио да има по-различен подход към използването на ИИ в сравнение с останалите медии? Събеседници : Никола Тулечки (НТ),..
10 въпроса към генералния директор на БНР по повод 90 годишнината на БНР – Милен Митев и синтез на отговорите му (пълните - в звуковия файл): Винаги бъдещето – Времето се изкривява – Трябва да се опитваме да правим нещата както ще се правят утре. –..
Ерсин Мустафов от "JEREMY?" споделя пред Александра Илиева и Елисавета Белеганска за своите отношения с Радиото и мястото на българския език: " Различно е усещането да слушаш музиката си по радиото. Много уютно ми е да слушам на стар приемник...
В деня на 90-та ни годишнина, в "Радиокафе" си говорим за любопитни и важни части от историята на радиото. Първият час е посветен на Гласовете на радиото – назад във времето, когато една от най-важните фигури в радиото за слушателите са говорителите ...