В последните години фотографията претърпява бурно и изпълнено с промени развитие – придобива все по-голяма масовост и все повече хора й се доверяват, за да изразят себе си, докато същите тези хора са постоянно обстрелвани от все повече места от много и различни фотографски образи, докато в крайна сметка не изпитат досадна преситеност на възприятията…
Гостите в "Ритъмът на столицата" фотографът Мирослав Маринов и психологът-фотограф Анастасия Грозева, които са част от екипа на Софийска фотографска школа са си поставили задача да създадат място, където да „се ражда” фотография, където млади автори да търсят и намират себе си, където да бъдат показвани творби, които приковават вниманието. И успяват.
Какво е за тях фотографията от гледна точка на професионалисти? Те са убедени, че тя далеч не е само механично запечатване на реалността каквато е, а дава и уникалната възможност да изразиш себе си. И друго е много важно - снимките се правят от фотографа, а не от фотоапарата.
Курсовете, които предлага школата освен разнообразни са и много практически насочени. Като по-иновативни предложения се открояват "Фото работилничката за деца от 7 до 12 години", "Психология на фотографията", както и кампанията "С колело на курс".
Има ли лоша снимка? Емоция или техника са водещи? Как да спрем да гледаме и да започнем да виждаме? (според думите на Миро) Къде е границата при обработката на снимките в постпроцеса?
За терапевтичния ефект на фотогафията и можем ли чрез фотоапарата дори да намерим себе си чуйте от разговора на Мариана Гомилева с Мирослав Маринов и Анастасия Грозева.
"За жените в науката“ са едни от най-реномираните ежегодни отличия в научната общност в България. Те предоставят финансова подкрепа на млади жени учени. Целта е да бъдат подкрепени техните научноизследователски кариери и да ги вдъхновят да разкрият целия си научен потенциал. Тази година бяха наградени три дами с по 5000 евро за техните научни..
Защо изпадаме в депресия около празниците и как да не се поддаваме на мрачни мисли? Как да прекараме топли и уютни дни с близки? На тези въпроси пред Радио София отговаря психологът и семеен терапевт Михаела Ангелова. "От една страна есента и зимата са предпоставка за развиване повече на депресивните състояния и от друга страна – този наш..
GoodVibesPuzzle e инициатива, която всеки месец ще помага на различни благотворителни каузи, а отправно място за събиране на средства са столични барове. Зад идеята стои Камеа Колева. "Сега събрах смелост за това, че може да се случва нещо по-добро и единственият вариант е да се действа. Всички можем да бъдем част от цялото това нещо и наистина да..
Сдружение "Операция: Плюшено Мече” е в основата на една от най-големите коледни кампании, която подпомага деца и младежи, лишени от родителски грижи, в риск, с увреждания и от социално слаби семейства в България. Най-мащабната сред инициативите на сдружението е "Операция: Плюшено Мече”, която с помощта на доброволци в цялата страна прави..
Заместник-кметът на район "Искър" Александър Иванов беше избран от Столичния общински съвет за изпълняващ длъжността кмет на района. Досегашният кмет Ясен Русев беше отстранен от поста, тъй като не е прекратил участието си в търговска фирма. Според Александър Иванов няма належащи проблеми, с които спешно трябва да се справи в района. Според него..
Проф. Владко Панайотов издаде нова мемоарна книга “Корона от превратности” за превратните моменти и срещи в епохата, през която живя и срещата на две хилядолетия през неговия поглед, за музиката и за научната му дейност, разказа той в предаването “Радиокафе”. Проф. Панайотов е учен, политик и общественик, който от години впечатлява с дейността си в..
Декоративно-монументалната българска скулптура през ХХ век в творбите на Любен Димитров показва ретроспективна изложба в Националната галерия "Квадрат 500". Изложбата включва седем кавалетни произведения, собственост на Националната галерия, Софийската градска художествена галерия, Художествената галерия в Казанлък и наследниците на художника. Част от..