Гост в „Кой кой е“ е журналистът, режисьорът, писателят и сценаристът Стилиян Иванов, който еднакво добре се чувства и пред телевизионната камерата и зад обектива, дирижирайки грандиозни проекти. Завършва режисура в класа на проф. Хачо Бояджиев в НАТФИЗ „Кръстьо Сарафов” (1984) и е автор и режисьор на повече от 40 документални филма, 200 видеоклипа и 1000 телевизионни предавания.
Стартира кариерата си като журналист и водещ в БНТ, като впоследствие е изпълнителен директор и художествен ръководител на няколко телевизионни канала.
С голяма любов и любопитство правя филмите си - споделя популярният режисьор и сценарист, създател на предаванията „Звезден прах“, „Нарисувай се с песен“, „Светът е за двама“, „Знаете ли български?“, „Чай или кафе“, автор и режисьор е на шоу програмата „Звездно вариете“. Един от най-талантливите и дискутирани родни режисьори, Стилиян Иванов създава за БНТ първото светско предаване „Лица“, последвано от „Елит“ и радио-телевизионният нощен блок „Полет над нощта“. Все повече обаче документалистиката излиза на преден план и той изоставя светските си проекти. Сред най-популярните документални филми на Стилян Иванов са творбите му за Хачо Бояджиев, „Насаме с Лили“, „Емил Димитров – Слава! Любов! Самота!“, "Лечителят Петър Димков", "Истината за Орфей", "Траките". Творецът не пропуска да проследи живота и на феномените Ванга, преподобна Стойна и Вера Кочовска, за които прави филми. В момента подготвя филм за 70-годишнината на Нешка Робева. През 1997-а и 1999 г. е награден като „Режисьор на годината“. Името му е свързано със заснемането на видеоклипове на популярни изпълнители в различни музикални жанрове, със скандалните „Голи новини“ и още много продукции, предавания, филми.
Режисира и различни пиеси, като поетичния спектакъл „Любов, любов“ с актрисата Невена Коканова и челиста Анатоли Кръстев. В предаването споделя с какво е запомнил величавите българи и творци, които е режисирал, интервюирал или заснемал.
Отличеният от Съюза на руските журналисти „за високи професионални постижения“ творец, издаде преди месец книгата "BG тайната. От Орфей до Ванга", базирана на контактите му с именити българи. Написва тази книга, защото иска да сподели впечатленията си от преките и задочни срещи със забележителни хора, чиито уникални знания са в полза на всички нас.
Някои от филмите на Стилиян Иванов се разпространяват в цял свят. "Истината за Орфей" е сниман в 14 държави, в които режисьорът заснема музейни артефакти и археологически разкопки, свързани с Орфей и орфизма. Филмът се продава в 20 000 тираж на DVD, като американска филмова компания забелязва проекта и откупува правата му и поръчва на режисьора да разшири филма, превръщайки го в трилогия. Орфеизмът и мистиката го запленяват и той заснема поредицата „Репортажи на вярата“ и останалите си филми за духовни титани и феномени.
Документална му поредица „Пътят на човешката цивилизация“, филмът „Дервишите“ и продукцията „И това е България“ – за места, притежаващи „вълшебна“ енергия, отвеждат режисьора на прекрасни късчета земя не само у нас, но и по света.
Ние сме длъжници на нашето минало - твърди провокативния, нестандартен и вечно търсещ творец, чийто живот е изпълнен с много звезден блясък, предприемчивост и грандиозни проекти.
С всеки свой филм Стилиян Иванов прокарва диря в съвременната история на българската документалистика, кара ни да се вълнуваме, да преоткриваме корените си и.
Чуйте разговора на Антоанета Титянова със Стилиян Иванов.
Движението на част от градския транспорт в София ще бъде променено заради строителните дейности в участъка от локалното платно на бул. “Цариградско шосе“ в ж.к. “Младост“, съобщават от Столична община. Затваря се за движение, включително и за превозните средства на градския транспорт, цялото локално платно на бул.”Цариградско шосе“ от ул. “Владимир..
Вятърът ще отслабне, в много райони и ще стихне. В сутрешните часове на отделни места в низините ще се образува краткотрайна мъгла. Минималните температури ще бъдат между 1° и 6° и на места в Източна България и в Подбалканските котловини ще се образуват слани, съобщават от Националния институт по метеорология и хидрология. През деня ще бъде предимно..
Кристиан Сугарев е виолист в състава на Софийската филхармония. На 27 април от 19 часа в камерна зала „България“ заедно с още две дами от състава на филхармонията – Кристина Михайлов и Петя Йорданова той ще представи една специална и отдавна мислена програма. Самата програма е по идея на Кристиан. Ето какво разказ той за БНР – „ ще изпълним..
Днес на Томина неделя, предаването гостува на празника на община Чавдар. Говорим за развитието на региона, традициите и обичаите на хората, които живеят в малка Швейцария. Ще усетите и магията на „Света Петка“ - неолитното село над Чавдар. Първият ни гост е Павлина Павлова - секретар на община Чавдар: "Основно работим с групи с деца, това е..
Какво има зад решетката с розово-червен цвят на днешния пл.Бански? Кои гости на града винаги се озовават там? Кой премахва църквата Св.Никола Мали и кой - мюсюлманските храмове в града? Какво е да политикарствуваш и къде се политикарствува? Колко е бил капацитетът на първия цирк, преди да бъде разрушен и на мястото му да се построи покрит търговски..
Слушаме Любомир Пипков от Златния фонд на БНР - гласа му и музикални откъси от негови произведения. Говорим за композитора с проф.Юлиян Куюмджиев, преподавател в НМА и автор на книга за него, както и с внучката му, актрисата Ани Вълчанова:
Райна Попгеоргиева Футекова, влязла в историята като Райна Княгиня, има трагична и злочеста съдба. Според признанията в собствената ѝ автобиография, тя ушива знамето на Априлското въстание от любов към Георги Бенковски, който дори и да е разбрал за чувствата ѝ, не им е отговорил. Десетте дни на възторг, триумф и свобода за панагюрци и самата..