Гостува ни популярният певец и актьор Красимир Аврамов, добре познат на публиката и с блестящите си роли на мим в театъра, както и с изпълненията си на голямата сцена в България и в Америка.
Още през 90-те години Красимир Аврамов е наречен „Човекът глас“, като това определение за първи път му дава актрисата Латинка Петрова.
Той завършва НАТФИЗ, спектакъла „Спомени" посвещава на своя преподавател в проф. Васил Инджев - един от пионерите на пантомимата у нас. Много от етюдите в постановката и музиката са дело на самия Краси Аврамов, режисурата е общо дело между него и Мая Бранкова.
След като издава албума „Мълчаливи гласове”,който го нарежда в челните музикални класации в страната, Краси заминава за САЩ, където и до днес работи успешно.
В България Красимир Аврамов жъне успехи, но решава да започне кариерата си в чужда държава, където не познава никого. В началото работи какво ли не – като сервитьор, разнася пица, но скоро талантът му е открит и Джаки Сталоун – майката на Силвестър Сталоун, му помага да направи пробив. Краси Аврамов изиграва в САЩ 40 театрални постановки, преоткрит е неговият „уникално висок мъжки глас“. Преди 16 години певецът се установява в Лос Анжелис, където през 2005 спечелва наградата “Суперзезда на годината”.. Краси Аврамов е първият българин, изнесъл самостоятелен концерт в „Кодак Тиътър. Песента му “Meморис” участва в компилацията “Дъ Бест Поп Опера 2009″, заедно с изпълнения на Хосе Карерас.
В предаването Краси Аврамов разказва как от ученическата скамейка попада в пантомимата, а по-късно и в поп рока. С много труд е обсипан пътят му от родния Сливен до Евровизия и Холивуд.
В песента „Илюзия“, с която представя България в конкурса Евровизия“ (2009) се чува цигуларката на Керън Бригс, участват Теодоси Спасов и певци от ансамбъл „Филип Кутев”.
Кое го провокира да търси реализация в различни форми на изкуството – пеене, театър, драматургия и литература. Пише етюди, композира музика, режисира. Къде се чувства най-истински, кога се раждат идеите за поредния проект? На този въпрос изпълнителят отговаря: Винаги съм казвал, че сърцето ми е пантомимата, а душата ми е музиката. Чувствам се страшно комфортно като мим, докато музиката винаги предизвиква у мен голямо вълнение, преди да стъпя на сцената.
Песента на Краси Аврамов Everybody е откупена от холивудската продукция „Спокойното езеро срещу Анакондата”. Докато снимал клипа към песента с режисьора Фил Рот, певецът разбрал, че американският филм се снима в България. Явили се на кастинга за музиката и спечелили. В САЩ участва в няколко сериала, като партнира на Майкъл Вартан и Дженифър Гарднър.
Животът на Красимир Аврамов е същото толкова колоритен, както професионалния му път. Работата го среща с много знаменитости, а съдбата му поднася коктейл от възходи и падения, от които певецът черпи поука, за да продължи напред.
На 1 юни певецът подготвя голямо шоу в Двореца на културата, където ще го чуем в дует с Янка Рупкина, ще е на една сцена с Майкъл Флеминг, Стивън Ачикор и други. В момента записва и новия си летен хит „Самоконтрол“.
Изключително вълнуваща е радиосрещата с Красимир Аврамов – един изключително креативен творец, който феновете нарекоха „Човекът глас“, въпреки че като мим той пленява публиката, ползвайки само езика на тялото.
Коментатори във "Форум" тази седмица са политикът и предприемач Венцислав Банчев и политологът Иво Божков. Заедно с водещия Константин Лавсов, част от темите, които дискутираха днес бяха: Прокурор от СРП предложи на Сарафов да поиска имунитета на Лена Бориславова. Реакцията на Кирил Петков Свилен Ноев разграничи група "Остава" от..
Пред сериозни проблеми е изправен ПП "Витоша“ 90 години след създаването си. Това стана ясно по време на конференция, организирана от Съюза на архитектите в България на тема "Витоша-време е за решения“. Без автомобил паркът е труднодостъпен, а транспортната и водната инфраструктура са в тежко състояние. Остарели са местата за отдих,..
В предаването "Добър вечер, София“ гостува фронтменът на No more Many More, но не тази група бе във вихъра на разговора, а група "Скреч", които на 14 декември се готвят да ни изненадат с концерт. Те са ветерани на музикалната сцена, свирят още от 90-те кавъри на различни групи. Днес свирят в различни проекти и са посветили времето си на..
Асоциацията за иновации, бизнес услуги и технологии в България (AIBEST) представи Годишния си доклад за 2024 г. Данните показват добра позиция на страната ни в индустрията на знанието в Югоизточна Европа. Около 104 400 души са заети в бранша, като секторът отбелязва почти 11% ръст в приходите за 2023 г., каза пред Радио София Илия Кръстев -..
За книгата “В орбита“ от британката Саманта Харви, спечелила най-престижната награда за литература "Букър" за 2024, разказа в “Радиокафе“ Ия Цветанова. Наградата “Букър“ е създадена през 2004 година и се присъжда за книга преведена от и на английски и публикувана в Обединеното кралство или Ирландия. В страната ни Букър придоби популярност..
Новата книга на Петя Кокудева “Колелото на Кинан. 19 вълнуващи истории на деца бежанци” засяга актуалната и значима тема - тази за другостта. Зад кратките истории стоят имената и съдбите на истински деца от бежанските центрове в България. Авторката се среща с деца на бежанци, както и непридружени деца, които са в страната ни без роднина, но част от..
В края на мандата си американският президент Джо Байдън помилва 39 американци, осъдени за престъпления, в които не e имало насилие и намали присъдите на около 1500 други. Според Белия Дом това е най-мащабното помилване и намаляване на присъди извършено за един ден, което се случва малко след като Байдън помилва сина си Хънтър. Някои от помилваните..