Пътниците в градския транспорт трябва да пазят билета си за еднократно пътуване или картата за градския транспорт, ако са пострадали при инцидент в превозното средство, защото те са тяхната застраховка, заяви пред Радио София Иво Василев, зам.-директор на "Столичен електротранспорт".
При безконтактните карти е задължителна валидацията на устройствата в превозните средства, в противен случай не може да се докаже, че пътникът е бил там по време на инцидента. Ако пътникът е купил билет от касов апарат в трамваите и тролеите, трябва да пази касовия бон.
Ако пътникът е прегледан на мястото на инцидента от екип на Спешна помощ, то прегледът е безплатен. Ако след това се налага лечение, разходите за него се покриват от застрахователната компания, с която превозвачът има сключен договор.
В превозно средство на "Столичния електротранспорт" застрахователят покрива разходи до 50 хиляди лева. Освен билета или картата са необходими обаче и копие от констативния протокол на "Пътна полиция" при СДВР за произшествието, както и медицински документ от лечебното заведение, където е продължило лечението.
По думите на Василев, по-високата цена на билета за еднократно пътуване, която е в сила от 1 юни, не се отразява на размера на средствата за обезщетение, тъй като договорът на дружеството със застрахователя е за две години и е сключен преди тази дата.
Още за процедурата, при която пострадал пътник получава обезщетение в случай на инцидент - чуйте в прикачения файл.
Битови отпадъци, строителни материали и автомобилни части - съставът на едно от нерегламентирано образувалите се сметища в град Елин Пелин. Местоположението на изхвърлените ненужни материали се оказва в покрайнините на обработваема площ. В близост до сметището има съмнителни постройки, с охраняващи ги кучета. Пред Радио София кметът на община..
Как да различаваме фактите от фалшивите новини е целта на новаторския проект за дигитална медийна грамотност MediaWise. Той се изпълнява от платформата prepodavame.bg. Един от ключовите компоненти на MediaWise е Тийн мрежата за проверка на факти (Teen Fact-Checking Network / TFCN). Проектът е насочен към ученици от 8 до 12 клас, които имат..
Документалният филм "Чистота или смърт“ представя историята за живота и пътя на шестима резиденти в терапевтична общност за зависими в България. Въпреки че много хора са чували за такива общности, малцина знаят как всъщност изглеждат и какво се случва в тях. На 6 декември, в кино „Люмиер“ е премиерата в София, а прожекции има в Бургас,..
Второто издание на "Младежкия конкурс за нова песен", организиран от сдружението на автори и композитори "Музикаутор" и проведен в Националния студентски дом в София, преди броени дни раздаде наградите на най-добрите . Група "Scarlet" от Бургас спечели първо място с песента си "Слънчоглед". Второ място взе Хюго (Теодор Кисьов) с песента..
Габриела де Лука от дете обича цветята. И до днес им се възхищава и ги отглежда с любов, наследена от майчиния и род. Произходът ѝ може да впечатли всеки биограф. Родена и израснала е в София. Прадядо и Карл Бец идва в България по покана на княз Александър Батенберг като дворцов градинар. Той е създателят на първата овощна градина в София с..
В предаването “Радиокафе“ гостува певицата Евгения Кринчева-Jenyka, за да разкаже за новите си песни "When I Leave" и "A Devil Won’t Change". Евгения учи в Гимназия за сценични изкуства "Акатамус". В музикалния свят е позната под артистичния си псевдоним Jenyka- певица, текстописец и автор на музика, изразяваща емоции и вдъхновение чрез съвременен поп..
Промяната на бюджета на Столичната община за 2024 г. не бе разгледана на днешното заседание на Столичния общински съвет. Това е втори пореден опит докладът да бъде гласуван, след като на предходната сесия от коалиция „ГЕРБ-СДС“ посочиха, че не са запознати с него. Днес аргумент на общинските съветници от групата бе липсата на политически..