Югов е първият вътрешен министър на БКП след Деветосептемврийския преврат през 1944 г. в кабинетите на Кимон Георгиев и Георги Димитров.
Министър на промишлеността в кабинета на Васил Коларов и подпредседател на МС в правителството на Вълко Червенков.
Участва активно в репресиите срещу опозицията.
След Априлския пленум през 1956 г. е избран за министър-председател и остава такъв до 27 ноември 1962 г.
През 1962 г. управляващата върхушка, в частност, първият секретар на ЦК на БКП Тодор Живков отправят обвинения за „извращения в органите на Държавна сигурност” и „погазване на законноста в нашата страна”, за които виновни са Вълко Червенков и Антон Югов. Югов е свален от заеманите държавни и партийни длъжности, а Червенков - изключен от БКП.
Югов разбира, че съпротивата е безсмислена и приема критиките, отправени към него – Трябва да заявя другари, че аз съм напълно съгласен и поддържам направеното предложение, в това число и предложението да бъда изваден от състава на Политбюро и ЦК на нашата партия.
По-късно е отзован и от Народното събрание, а през 1972 г. е изключен и от партията.
За 80-годишния си юбилей, типично по живковски, получава званието „Герой на социалистическия труд”, а пет години по-късно е сред последните, получили званието „Герой на НРБ”, най-високото в комунистическа България.
Югов доживава падането на Живков от власт на 10 ноември 1989 г. и дори е възстановен в партийните редици на извънредния XIV конгрес на БКП на 30 януари 1990 г.
Умира на преклонна възраст, почти 87-годишен, на 6 юли 1991 г., само шест дни преди приемането на новата ни демократична Конституция.
Киноконцерт: Романтичните неволи на Чаплин, Кийтън, Линдер - прожекция с музика на живо. Слушаме Еви Карагеоргу – координатор на събитието: "Това е много специална програма с три неми филма с музика на живо, рядко имаме такава възможност да ги видим" Повече подробности за автора на музиката и други неща, които ще ви заведат на прожекцията - в..
Разказът е на Снежана Маринова - краевед, изследовател на историята на Стара Загора и съавтор на книгата “Мозайка от миналото на Стара Загора”: Къде са секвоите в България? Откъде идват тези в Борисовата градина? Кой е В.В.Попов, чийто постамент за паметник откриваме до секвоите там? "Каква е цената, ако иска един човек като родения в Стара..
Разговорът е със Здравко Петров - урбанист и създател на проекта “Исторически маршрути”: "София никога не е била изостанала, минава през много животи. Била е много различна от това, което можем да си представим - с кьорсокаци и малко черкви, някои, като Света София, превърнати в джамии." Какво е съдържал първия градоустройствен план, кои са..
Прожекции на документалния филм „Скритата красота на Севера“ - повече за филма, заснет с дрон от неговия автор Вивиа Ники: "Северът за моето усещане е много мистично място с изключително много култура, оято е неразкрита." Разказът продължава като филм във филма или като изложба за филма - преценете сами в звуковия файл.
Започва третото издание на „Форум за съвременно изкуство и култура WIDE ARТ“ – за него ни разказва Радослав Механджийски: "Представяме съвременното изкуство през най-различни перспективи. Търсят се пресечни точки между технология и изкуство, психоанализа и изкуство и т.н. Мултижанровите подходи разширяват представите за изкуство." Още за поредното..
Визулен тур в изкуствата – Мария Маринова и Евгения Селвелиева от настоятелството на „Читалище-мечталище“ – на живо в студиото: "Това е гражданска инициатива, която събра съвсем случайно единомишленици. Оказа се, че има страшно много хора, които искат да видят културен хъб, а не прашасали и оставени на командно дишане места. Реално има супермного..
Festeaval – фестивал на чая, представен ни от Илиана Елиас: "Много чай от цял свят, български билки, богата палитра от вкусове - това вече е осма поредна година. Имаше различни събития в различни браншове и в България много чай не се пие - само когато сме болни. Има жажда за култура." Още любопитни неща за чая и културно-образователната им..