Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

В Музея за история на София организират детски конкурс за изработка на герб на София

Снимка: Георги Корнейков, БНР

През лятната ваканция Музеят за история на София дава възможност на децата, които се интересуват от историята на столицата, от нейните символи, да участват в конкурс под мотото "Гербът на София".

По думите на Ерина Кръстева, завеждащ "Връзки с обществеността", конкурсът е по идея на директора д-р Надежда Кирова, като целта е децата, които се включат да имат пълна свобода при трактовката на герба, т.е. да го направят с материали по свой избор.

Без значение е и техниката, която ще изберат - изящно или приложно изкуство,  допълва Ерина Кръстева.

Чуйте какво още сподели тя пред Даниела Бенишева. 





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Доц. д-р Александър Христов: Търсенията в Google са огледало на начина, по който живеем

Карлос Насар е най-търсената личност, a "Гунди – легенда за любовта" оглавява филмовите търсения в Google, в традиционния годишен обзор на платформата за най-търсените думи и изрази, които разкриват интересите на българите през 2024 година. Сред тях водещата тема са българските спортни успехи. Концертът на Тони Стораро се оказва по-търсен от..

публикувано на 16.12.24 в 17:55

Кметът на Костинброд с отличие за "Съвременна визия за иновативно управление на община"

Кметът на община Костинброд Трайко Младенов получи отличието в категория "Съвременна визия за иновативно управление на община“ (с над 8 хил. жители) от Годишните награди на Областния управител на Софийска област. Отличията бяха раздадени след 6-годишно прекъсване. През тази година управленският екип успя да постигне много за общината, каза..

публикувано на 16.12.24 в 16:38

Доц. Любомил Драганов превръща звуците на джаза в образи в изложбата "Когато сутрин слушам джаз"

Новата изложба на Любомил Драганов “Когато сутрин слушам джаз“ беше официално открита на 10 декември, в зала BLVD 138. Събитието отбеляза неговата 55-годишнина и предостави възможност на почитателите на изкуството да се докоснат до 25 специално направени акварела, вдъхновени от магията на джаза. Произведенията са посветени на..

публикувано на 16.12.24 в 16:30

Годишно проучване на БСК: Нагласите на бизнеса за 2025 г. са по-скоро песимистични

Българската стопанска камара представи резултатите от годишното проучване сред членовете на Камарата относно бизнес климата през изтеклата година и очакванията за 2025 г. по отношение на икономическата среда, инвестициите, работните места и др. Традиционната онлайн анкета е проведена в периода 5 ноември – 6 декември 2024 г. сред 738 микро, малки,..

публикувано на 16.12.24 в 15:46
Антоанета Василева, координатор на Националния център за безопасен интернет

Влиянието на инфлуенсърите и родителския контрол

Инфлуенсърите обикновено създават съдържание, което е забавно, креативно и съобразено с интересите на младите хора. Те често изглеждат достъпни, автентични и модерни, споделят ежедневието си и предават идеята, че са „като нас“. Освен това играят ролята на „виртуални приятели“ на младежите, особено в периода на тяхното израстване, когато търсят..

публикувано на 16.12.24 в 14:14

Две нови издания на класиката на Юго "Парижката света Богородица" са на българския книжен пазар

За Панаира на книгата в София излязоха две нови издания на "Парижката Света Богородица" от Виктор Юго, с нови илюстрации, по повод откриването на възстановената катедрала "Нотр Дам" във френската столица, което се случи на 7 декември. Почти седмица след откриването на възобновената парижка катедрала, в България излиза луксозно издание на..

публикувано на 16.12.24 в 13:02

Викторини учат децата за факторите, причиняващи климатичните промени

Климатичните промени оказват все по-голямо влияние върху ежедневието на хората, включително и в България. На този фон е кообразованието е недостатъчно застъпено в стандартните учебни програми и голяма част от младежите не се чувстват подготвени за предизвикателствата, които климатичните промени ще предоставят до края на живота им. Образователният..

публикувано на 16.12.24 в 12:52