Според проф. Кафтанджиев добрите комуникатори трябва да се насочат към дигиталните форми на общуване.
„Това е промяна само по отношение на медията. Знаковите системи, които се използват, са същите. Но има нови аспекти по отношение на дигиталната поетика. Например всички тези общувания стават въвличащи. Потребителят започва да общува с рекламата, дори с тези, които я правят. Нещата стават по-демократични. Като е двупосочна, тази комуникация става и по-ефективна“.
Самите стоки вече се правят не за масовия потребител, а за отделния човек, спрямо неговите потребности, смята още Христо Кафтанджиев. Затова и начинът, по който се комуникира, също е персонален.
„Рекламата обаче, дори и индивидуализирана, на 100 процента се съобразява с културния модел. Младото поколение в развития свят има много общи неща, но във всяка култура то си има и индивидуални характеристики. Ако сме печени комуникатори, ще намерим тези 50 процента от универсалната култура и 50-те процента от индивидуалната“.
От съдържателна гледна точка навсякъде по света продължават да работят апелите. Апелът за могъществото например е характерен за всяка една култура. Въпросът е, че това могъщество намира различни прояви в различните култури.
Проблем си остава и лицемерието. „Не малка част от всички тези комуникации не са искрени. И при това положение не може да се постигне ефективност. Където има лицемерие, няма ефект от рекламната комуникация“, допълва проф. Кафтанджиев.
Разговорът с него чуйте в звуковия файл.
Тази вечер седмичните коментатори във "Форум", заедно с водещия Константин Лавсов, обсъждаха някои злободневни теми и припомниха близкото минало: коментар за президента Румен Радев и политиката, която води вече 9 години; до каква степен сме се развили като гражданско общество; за корупцията и за предприемачеството в България; войната в..
Искане за оставка на директора на дирекция „Управление и анализ на трафика“ в Столичната община поискаха от групата на „Продължаваме промяната-Демократична България“ (Спаси София) в Столичния общински съвет. Димитър Петров, който заема длъжността 12 г., трябва да бъде отстранен, заради сключени неизгодни договори за пътни маркировки, светофари и..
През миналата година беше подготвяна промяна в наредбата за статута и професионалното развитие на учителите, директорите и другите педагогически специалисти. В момента, за да израсте в кариерата учител или възпитател, трябва да отговаря на няколко изисквания като стаж, професионална квалификационна степен и др., но и да е преминал атестиране в..
От тази година се налага редуциране с три пъти на ползвателите по Програма за патронажна грижа в община Костинброд . Намалението се случва, заради свития бюджет по програмата „Грижа в дома“, която се финансира чрез Министерството на труда и социалната политика. Така Костинброд е поредната българска община, която променя рамката, в която съществува..
Защо се случват лавини? Къде и кога най-често падат? Какво можем да правим, за да ограничим риска от лавинни инциденти? Какви базови спасителни техники за откриване на пострадал при инцидент трябва да усвоим, за да сме по-спокойни при разходка по снежните планински склонове?. Тези и други въпроси е добре не само да си зададем, но и да..
Новата постановка "Билет до Америка" на режисьора Ивайло Христов по идея на Мартин Макариев и Луиза Григорова-Макариев и текст на Биляна Тодорова ще се играе отново на 30 януари, след което тръгва към зрителите от страната. Турнето им започва през февруари и се планира да завърши в Берлин. В главните роли на стендъп комика Емил Гатев и на..
Достатъчно ли са детските специалисти, които да предоставят качествени услуги за най-малките пациенти у нас? Решен ли е проблемът и в съседен Перник, където поради отпуск на трима от педиатрите в МБАЛ „Рахила Ангелова“ не беше осигурена 24-часова лекарска грижа за децата. “За съжаление, този разговор остава един и същ в годините. Имаше светлина в..