Преди това обаче Кубрат Пулев трябва да се справи с американеца Кевин Джонсън. Двамата ще бият в петък вечерта, като това ще бъде основният двубой от гала вечерта, която Зауърленд организира у нас.
За втори път зала „Арена Армеец“ ще бъде арена на боксов сблъсък с участието на Кубрат Пулев, след победата му на 3 декември миналата година над Самюел Питър.
Днес следобед Кубрат Пулев и Кевин Джонсън имат открита тренировка, утре пък е и Официалното претегляне, а в петък двамата излизат последни в 10-а среща от боксовата гала в „Арена Армеец“.
Във връзка с предстоящата защита на Интерконтиненталната си титла, Кубрат Пулев призна, че съперникът му притежава повече опит на професионалния ринг.
Кевин Джонсън беше далеч по-словоохотлив и заяви, че е дошъл за победа, че вече е побеждавал свои противници на техен терен и че е човек, който е готов да заложи на себе си за предстоящия сблъсък, въпреки че Кубрат Пулев е определян, като фаворит.
Джонсън изрази и признателността си към треньора на Кубрат Пулев Ули Вегнер и си припомни как германският специалист му е помагал в миналото, докато е бил в Берлин.
Братът на Кубрат – Тервел Пулев също ще се боксира в петък. Вчера той остана без съперник, след като французинът Мустафа Амиш се отказа, заради получена травма по време на тренировка. Новият съперник на Тервел е полякът Якуб Войчик.
В петък зрителите ще могат да видят всичките 10 двубоя, като в тях ще излязат общо 11 български спортисти.
Чуйте подробности.
В рамките само на една година телевизионната легенда Иван Гарелов губи и двете си съпруги, които обича - бившата и настоящата. И Василка Гарелова (запазва фамилията му след развода, заради двете им деца), и Донка Стамболийска са журналистки. Но само дама със същата професия би могла да разбере отдадеността на работата и рисковете, които поема..
Мая Бочева-Уики, художник-илюстратор и издател на детски книги-игри представя д ебютния си късометражен анимационен филм „Кой светна Луната?“, реализиран с подкрепата на НФЦ. Филмът вече е с номинация за „Златен ритон“ и е създаден по едноименната книга, с която децата ще се запознаят след прожекцията (1 март, 17 ч., вход свободен - сцена Централни..
Първи март през погледа на един американец – комикът Доналд Микнеър ни разказва за своите впечатления за българския празник и колко дълго трябва да носим мартениците на ръката си. Доналд Микнеър живее в България през последните 5 години. Неговият стил на комедия е смесица от разказване на истории и културни наблюдения, като с чувство за хумор..
Регионален исторически музей- София представя най-новата си дигитална рубрика „ Сградите разказват “. Инициативата е част от проекта „ КЛаДА-БГ “ и включва видео материали , представящи историите на известни и емблематични сгради в центъра на столицата и на хората, които са ги обитавали. В част от видеата може да чуете и видите наследниците на..
Коментатори във "Форум" тази седмица са бившият заместник-министър на икономиката и външните работи Милен Керемедчиев и адв. Петромир Кънчев. Заедно с водещия Лъчезар Христов, част от темите, които дискутираха днес, бяха: - Обобщение на темите от седмицата - Дневният ред в парламента – борбата за регулаторите, сваляне на депутатски имунитети,..
Възможно ли е гласът да бъде оръжие срещу емоционалните блокади? На този въпрос отговарят психологът Михаела Ангелова и психовокалният инструктор Велин Марков. Двамата са семейство, което освен любовта, намира и връзката между психологията и музиката. "Преди три години създадохме нашето първо бебче – "Глас и гняв“, с което помагаме на хората..
Подробности можете да чуете в звуковия файл.