Състав на камерен ансамбъл „Арбанаси“:
Димитри Местдаг учи в Музикалната академия в Харелбеке и в Училището по изкуства в Гент в класа на Иф Бури. Получава магистърска степен за обой, английски рог и камерна музика в Брюкселската консерватория. Учи при Пол Домбрехт и Алекс Ван Беверен. Посещава майсторски класове, ръководени от Ален Денис, Инго Горицки и Томас Индермюле, и учи в Ротердамската консерватория при Емануел Абюл.
Димитри получава първа награда на конкурса Белфиус Класик, а през 1996 печели първа награда и по английски рог на конкурса Тенуто, Белгия. На концерта на лауреатите (победители на този конкурс) той за първи път изпълнява концерта за английски рог и оркестър, написан от Нед Рорем. Концертът е записан за радиото и телевизията. Днес Димитри се представя редовно като гост музикант с различни оркестри и ансамбли, като например с Кралския Концертгебау оркестър, Ротердамската филхармония, Банбергер Синфоникер, Хонг Конг Филхармония и други. Заедно с Ерик Спелер и Иф Бури е член на трио „Астриа“.
От 1996 г. той свири като солист английски рог в „Антверп Синфони Оркестра“.
Юлита Фъсева е родена във Велико Търново, където прави първия си музикален опит като пианисткa. След няколкогодишен опит като виолончелистка, на 18-годишна възраст тя заменя виолончелото с контрабас. Юлита получава оркестрова диплома в Хохшуле фюр Музик и Дарщеленде Кунст Франкфурт в класа на проф. Гюнтер Клаус по контрабас.
Участва в майсторските класове на Франческо Петраки, Томас Мартин, Хайнер Браун, Марк Дорин, Бохуслав Фурток, Валдемар Тамовски и Клаус Гутлер. Първите оркестрални опити на Юлита са с Младежкия Оркестър на Шлезвиг Холщайн и Юнге Дойче Филхармони.
Като студентка работи във водещи немски оркестри, като „Синфониоркестър дес Зарлендишен Рундфунк”, „Рундфункоркестър дес Байришен Рундфункс” Мюнхен, „Рундфункоркестър дес Зюдвестфункс“ и Оркестъра на Операта Франкфурт на Майн.
От 1999 г. Юлита е член на контрабас секцията на Aнтверп Симфони Оркестра (Белгия).
Като допълнение към оркестрантската си дейност, Юлита свири в различни международни оркестри и ансамбли като Националния оркестър на Белгия, Филхармоничния оркестър на Люксембург, Хонг Конг Филхармоник, Иктусансамбъл, Спектърансамбъл, Немска Радио Филхармония Саарбрюкен-Кайзерслаутерн, Ансамбъл Дисонанс в Париж и др.
През 2010 г. със съпруга си Димитри Местдаг основава фестивала Arbanassi Summer Music.
За Люси Джил е голямо удоволствие разнообразието от камерна музика и оркестрова кариера във Великобритания и в чужбина.
Люси е родена в Лондон, учила е в музикално училище „Пърсел“ и е била ученичка в Кралския колеж за музика. След това тя завършва образованието си в Гилдхол Скул за музика и драма с Дейвид Tакено и в Оберлин музикална консерватория (САЩ) с Aлмита Вамос.
Тя е член на няколко камерни групи, включително пиано трио „Сомов“, „Пентагона струнен ансамбъл“ и Салоноркестър Баден-Баден. Тя е била гост-водач на квартет „Бродски“ с концерти в Ротердам, Болоня и във Великобритания и е правила турне с Алфред Брендел, свирейки пиано квартети от Моцарт на концерти, включително Карнеги Хол в Ню Йорк, Музикферайн Виена, Концертгебау Амстердам и Сънтори Хол Токио.
Люси е обиколила Шотландия с виолончелиста – неин дуетен партньор, Александър Сомов, и е канена като гост на много музикални фестивали в Европа и Великобритания, включително Moнтепулчано, Шварценбург, Аполония, Сиам, Престийн, Нюбъри, Честър, Норд Йорк Морс и ИМС Прусия Ков Опен Чембр мюзик.
Член е на Английския Камерен Оркестър от 2001 година. Люси също свири редовно с „Ла Фолия“, Камерния оркестър на Елзас и Филхармоничния оркестър на Страсбург. От 2003 до 2006 г. е член на Кралската Северна Симфония базирана на Сейж Гетсхед. От тогава тя е канена да свири на водещи позиции в оркестри като Симфоничния оркестър на Би Би Си, Кралската опера, Английската национална опера и Хале оркестър.
На седемнадесет годишна възраст тя печели международният конкурс на ЛФО „Млад солист на годината“, което води до покана за изпълнения на концерта за цигулка на Чайковски. Свирила е всички големи концерти за цигулка с различни оркестри във Великобритания, а от скоро и тройния концерт на Бетовен с Филхармонията на Страсбург и двойния концерт на Брамс със Симфоничния оркестър на Радио София.
Клер Льошиен е родена в Ла Лувиер, Белгия. На 15-годишна възраст тя влиза в Музикалната консерватория в Брюксел, където се дипломира през 2002 г. В същото време тя се обучава в капелата „Кралица Елизабет” в продължение на 3 години с Вероник Богерт от 1998 г. до 2001 г. След това Клер отива в Лондон в Кралския музикален колеж за следдипломна квалификация, където учи с Родни Френд. Когато се връща в Белгия, получава ценни съвети от Татяна Самуил, Ив Кортвринт и Бенджамин Брод.
Като оркестров музикант тя се свири в кралската опера „Ла Моне“, във Валонския камерен оркестър, Камерния оркестър на Брюксел, както и в много ансамбли за камерна музика.
От 2009 година Клер свири в Кралския фламандски оркестър. Тя участва също в много камерни концерти, главно първа цигулка, в квартета Prosperus4.
Александър Сомов е роден в София и учи в Националното музикално училище със Стефан Руневски. На 15-годишна възраст, той прави своя концертен дебют в България и Германия, записва Рококо вариациите от Чайковски и свири премиерата на Кончерто де Еспаня от Ангел Ескудеро на последователни обиколки из Испания с Националния младежки оркестър. След спечелването на конкурсите Млади музикални таланти и Международния музикален и световен конкурс, Александър има ангажименти в Гърция, Италия, Сърбия и Израел.
Александър продължава обучението си в „Гилдхол скул“ за музика и драма със Стефан Попов, където през 1998 г. става първият източноевропеец получил Златен медал – най-високата награда на „Гилдхол скул“. Следват гастроли с виолончеловите концертите на Дворжак, Шуман, Чайковски, Елгар, Шостакович, Хайдн, Бокерини, Щраус, Бетовен, Брамс, Турнич и Гулда, с оркестри като Северна Синфония, Страсбург филхармония, Щатскапеле Aхерн, Българското национално радио, Софийска и Варненска филхармония и т.н., дирижирани от Тиери Фишер, Пол Мекрийш, Томас Цеетмайер, Maрк Албрехт, Дейвид Пери, Питър Унжан, Лионел Бренге, Джеймс МакМилан, Теодор Гушлбауер, Васил Казанджиев, Мартин Пантелеев, Йордан Дафов и Милен Начев и други.
Като камерен музикант и солов изпълнител, Александър свири с музиканти като Томас Цеетмайер, Жан-Ив Tибоде, Taсмин Литъл, Борис Гарлицки, Джон Йорк, Нейтън Уилямсън, Богдана Попова, Люси Джил, Венера Божкова и Maнфредо Грация в различни държави – Великобритания, Франция, Швеция, Германия, Испания, Кипър, Мексико и България.
В момента Александър Сомов е соло челист на Филхармоничния оркестър и професор в Консерваторията на Страсбург. Той също така дава редовни майсторски класове в София, Страсбург, Рингамала (Швеция) и Флен (Франция).
От 2002 година насам, Александър е канен като гост, водач на челите, в Лондонската филхармония, в Симфоничния оркестър на Лондон, в оркестър Филхармония, в Шотландския камерен оркестър, в Хале оркестър и в Английски камерен оркестър. Александър има солови записи за Наксос/Марко Поло, Гeга Ню Лейбъл, Би Би Си, Българската национална телевизия и радио, Полското радио и радио Валенсия.
Питер Нойтен учи фагот в консерваториите на Антверпен, Кьолн и Базел с Франсис Поле, Дани д'Ене (контрафагот), проф. Георг Ключ и Серджо Адзолини.
Питер е избран за Младежкия оркестър на Европейския съюз, Оркестъра на музикалния фестивал на Тихия океан (Япония) и Густав Малер Югендорчестър. В началото работи с диригенти като Клаудио Абадо, Бернар Хетинк и Иван Фишер.
След като свири като музикант на свободна практика с професионални оркестри в Белгия, Холандия, Испания и Германия, Питер е приет в Кралския шотландски национален оркестър в Глазгоу през 2004 година. След това става „соло фагот“ в Оркестъра на Операта на Руан – От Норманди (2005-2007), а от октомври 2007 г. е солофаготист в Ротердамската филхармония. Като гост Питер се появява редовно с други оркестри като Берлинския Радиосимфоничен оркестър, Залцбургския Моцартеум оркестра, Оркестъра на Кралския оркестър на Концертгебау в Амстердам.
Казва, че камерната музика го вълнува и има възможност да работи с музиканти като Андраш Адорян, Лора Микола, Игор Ром, Никола Даниел, Джонатан Кели, Зви Миникър, Прия Мичъл, Владимир Менделсон и Жан-Клод Ван Ден Ейден. Питер концертира редовно с ансамбли като Oxalys, I Solisti del Vento и Asko en Schoenberg. През 2001 година прави дебюта си в Моцарт Синония Кончертанте в Бозар, Брюксел. Оттогава той изпълнява многобройни концерти от Питър Максуел Дейвис, Хайдн, Вивалди и Моцарт в Белгия, Холандия, Франция и Германия с диригенти като Рой Гудман, Даниел Кавка, Хуберт Букбергер и Иван Мейлеманс. Концертът за фагот от Моцарт е излъчен на живо по радио „Клара“.
Питер преподава в Консерваторията в Ротердам.
Роденият в Армения, Самуел Барсегян, започва шестгодишен да свири на цигулка в Специалното музикално училище Чайковски. На възраст от петнадесет той решава да премине към виолата. Завършва през 1989 г. и след това продължава следването си в държавната консерватория на Ереван с Алберт Брутян. Между 1989 г. и 1991 г., той е солист на Симфоничния оркестър на Арменското радио и получава Голямата награда на Националния арменски конкурс. От 1991 г. до 1995 г., той учи при Ким Кашкашян в Държавната академия за музика Фрайбург, Германия. През този период той свири под ръководството на диригенти като Джордж Шолти, Валери Гергиев, Семьон Бичков и Даниел Баренбойм и като солист с Арменската филхармония на фестивала Шлезвиг-Холщайн. Самуел продължава обучението си в Джулиард Скул в Съединените американски щати, и завършва следдипломна квалификация в Музикалната академия Карлсруе. По-късно развива артистичната си кариера с професор Рудолф Баршай.
Самуел Барсегян е участвал в майсторски класове на диригенти като Бертран де Били, Симоне Юнг, Гилбърт Варга, Дейвид Цинман и Лорънс Фостър. Той е основател и диригент на камерния оркестър от Лисабон и дирижира и други различни оркестри в Европа. През 2013 година за първи път дирижира Гюлбенкян оркестър в Лисабон, в който е първи солист на виолите.