Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Юлиян Петров: Когато спрем да искаме нещо, то се получава

Юлиян Петров и водещата Катя Василева
Снимка: Олга Добрева

Актьорът Юлиян Петров, станал известен на зрителите като Чочо от сериала "Скъпи наследници", всъщност играе в няколко детски постановки в Младежкия театър, сред които "Бременските музиканти", "Пинокио", "Алиса в страната на чудесата". Срещата ни с него ни разкрива, че той много обича да общува и да си играе с децата, а дори често да му се случва по-добре да се разбира с тях, отколкото със своите връстници. Юлиян сподели още в предаването ни "Радиоприемница", че не престава да се опитва да запази детето в себе си.

Нямаше как да не отворим дума и за новото заглавие на Младежкия театър "Как Инджето не стана цар", броени часове след премиерата. Което го провокира да спомене за вечната орисия на българите нещата да не се получават точно така, както целим. Дали това се дължи на народопсихологията или на нещо друго, Юлиян не може да каже категорично, но е забелязал, че:

Много често, когато спрем да искаме нещо, то взима, че се получава. Точно както е при нашия любим герой Бодливко, който много иска да полети, но разбира, че не може да лети, понеже е таралежче. Изведнъж се хваща за един балон и полита... в момента, в който сякаш си казва: "Ето няма как да го направя."

Актьорът ще чете откъси от "Приключенията на понито Бриз" по време на Софийския международен литературен фестивал за деца и младежи.

Юлиян Петров завършва НАТФИЗ „Кръстьо Сарафов“ през 2013 г. в класа на  проф. Ивайло Христов. През 2013 г. става част от трупата на Младежкия театър „Николай Бинев“. Има роли във филмовите продукции „Пеещите обувки” и „Каръци”.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Никола Фурнаджиев

Адресите на любовта - Никола Фурнаджиев

Поетът Никола Фурнаджиев и съпругата му са бохеми цял живот За поета Никола Фурнаджиев, Христо Радевски казва: “С него можеш да вървиш през цветя и тръни, да си сигурен и спокоен, да ловиш риба, да пиеш вино и да разделиш последната цигара. От близостта с такъв човек ти винаги се чувстваш виновен за това, че вземаш, а не можеш да дадеш“. Със..

публикувано на 27.04.24 в 14:00
Надя Розева

Как изкуството може да гради мостове

Надя Розева – за медалната скулптура и голямата си експозиция в Скопие: Надя Розева е художник, но твори основно в една много специфична ниша – медалната скулптура. В момента в 4 от залите на Националната художествена галерия в Скопие е подредена нейна изложба, която се радва на голяма посещаемост, медийно внимание и сериозен интерес в..

публикувано на 27.04.24 в 13:00
Божана Славкова

Поезията е откровение

Стереотипи и очаквания към жените в литературата – продължаваме дискусията, която започна Литературна агенция София на срещата им на 25.04 с дами от българската литературна сцена. С нас е  Божана Славкова – първият български автор спечелил най-големия международен конкурс за поезия Mili Dueli със стихотворението „Дървото с некролозите“: Ето и..

публикувано на 27.04.24 в 11:56

Изчезват ли врабците

Броим врабчетата на 27.04  – интервю с Димитър Градинаров , експерт природозащита към „Българско дружество за защита на птиците“: "Идеята на кампанията е да привлечем вниманието към изчезването на врабчетата. Освен домашните са испанските, които гнездят в гнезда на щъркели и евентуално полските. Навремето имаше струпвания в крайните квартали,..

публикувано на 27.04.24 в 10:30
Андрей Илиев

Какво търси поколение зет

Конференцията Gen Z rEvolution e мястото, на което се срещат бизнсът и Gen Z – интервю с организатора, Андрей Илиев: "Mного е удовлетворяващо. Резултатите и разчупиха стигмата, и потвърдиха някои очаквания. Ако преди години младите не са имали толкова възможности, сега те са много. По-важното е работодателите да дадат възможност да бъдат..

публикувано на 27.04.24 в 09:48

Младите и ЕС

Трябва ли ЕС да включи младите хора при вземане на решения – интервюта с  Никол Делчева – председател на студентски Клуб „Европеистика“ към СУ ; ·   Виктор Михайлов и Искра Лазарова – членове на студентския Клуб „Европеистика“ към СУ : "В училище тези теми не се повдигаха. Влизането ми в специалност "Европеистика" ми помогна..

публикувано на 27.04.24 в 11:00
София Стоянова пред паметника на Радой Ралин

Софийски разкази - Радой Ралин

Разговорът е със София Стоянова - автор на статии и къси разкази, както и на непубликувания автобиографичен роман “Две лица”. Съставител е на книгата с избрано творчество от Радой Ралин - “Късно откритие”. Тя е и внучка на Радой Ралин: "Датата на рождения ден на Радой не е 23 април 1923, истинската дата е година по-рано. Смята Сливен за свой..

публикувано на 27.04.24 в 15:00