“Автокино” започва турнето си днес от Варна и ще обиколи страната в рамките на три седмици. Добрич, Шумен, Разград, Русе, Велико Търново, Плевен са първите от общо 13 града в страната, които ще се наслаждават от колите си на двата български филма "Революция Х" и "Привличане".
На 6 юли автокиното ще паркира в София, на колодрума в Банкя и от там продължава обиколката си в Перник, Пловдив, Стара Загора, Сливен, Бургас, Девня и поради големия интерес, отново във Варна на 14 юли. Все пак няма как да не отбелижим и дъждовното време навън, което обаче, надяваме се няма да застраши вашето гледане на кино сред природата. Потвърждава го и един от организаторите на автокиното Галин Желязков.
При голям интерес и наличие на нови български филми, организаторите казват, че биха направили и есенно турне. Прожекциите във всички градове са по две - от 21.00 ч. и от 23.00 ч. Задължително е да имате работещо радио в колата си, защото през радиотунера й ще трябва да настроите честотата за звука на филма, след което как точно ще се случва вашето автокино-изживяване, зависи само от вас.
В Софийския зоопарк днес бе проведен стрес тест за реакция при настъпила извънредна ситуация. Лицензирани обучители от Европейската асоциация на зоопарковете и аквариумите презентираха теоретично изготвен план за действие. Бягство от заграждението на опасно животно и обучение-проверка за реакцията на служителите на зоопарка и компетентните външни..
Отговорно кредитиране в защита на потребителите беше предмет на публичен дебат днес. Целта му е да бъде създадена нова политика в сектора и залагането на основни насоки за бъдещи законодателни инициативи. Организатори на кръглата маса бяха медийната платформа "24 часа" и Асоциацията за отговорно небанково кредитиране. Липсата на..
Цените може да забавят скоростта на нарастване, но то не спира. Обикновено хората коментират инфлацията или доходите, но по-коректно е да се вземат и двата фактора и да гледаме покупателната способност. Точно това е накарало специалисти от асоциация "Активни потребители" да направят проучване, в което да сравнят цени и доходи в България..
Младият художник Марин Маринов ще открие своята втора самостоятелна изложба , озаглавена "Тяло и мощ". Вдъхновяващ и пълен с вдъхновение, той разкри: “Един успех винаги се гради на много емоционални връзки и хора, които могат да ти помогнат за реализацията на нещата, които си започнал да правиш“. Припомняме, че неговата първа, дебютна..
Владислав Мичев е тромбонистът, който е продуцирал много от песните на родните артисти, но не остава по-назади соловата му дейност. В новата си песен, той работи с продуцент от Германия – Феликс Хийн. "Аз се запознах с Феликс на A to Jazz Festival миналата година. Той дойде на фестивала. Работи сеедна много добра лейбъл компания“,..
На пресконференция в София през февруари беше обявен старта на проекта "Насилието не е решение, страхът погубва разума", насочен към ограничаване на агресията и насилието сред децата. Инициативата е на Сдружение "Карате клуб Ронин 11", които имат и безплатни обучения по самозащита. Между 80 и 100 деца ще бъдат включени в проекта. Те ще бъдат..