Иновациите и предприемачеството се разпознават като основни движещи фактори за растеж и източник на конкурентни предимства във всички области на обществения живот. Предприемачите създават нови идеи, които трансформират бизнеса, коментира доц. Стела Балтова - преподавател в магистърските програми “Управление на туризма” и “Предприемачество и иновации” в Международното висше бизнес училище - Ботевград.
Магистърската програма е изградена на принципа “учене чрез правене”. Обучението дава възможности за формите на взаимодействие в рамките на иновационните системи и технологичните вериги. Затова основната задача на обучителите е да се развиват умения и компетенции за социално предприемачество, маркетинг на иновативни продукти и др., допълва доц. Балтова.
Активната част в иновационната екосистема остава бизнесът, коментира Георгиева. Бизнесът е този, който успява да грабне възможностите и да се справи успешно с предизвикателствата, да спечели финансиране и да излезе на пазара с иновативни предложения. Бизнесът развива свои таланти и инвестира в обучение на свои служители. Така държавните структури се явяват не толкова активната част, а по-скоро осигуряват минимума.
Основна констатация от анализа на Иновации.бг е, че като се изключи стабилността в макросредата, все още има фактори като корупционни практики, недоверие в съдебната система, което е основен задържащ фактор за предприятията и развитието на чуждите инвестиции у нас, допълни Георгиева.
Доц. Балгова заяви, че днешният университет не е място, където да се дават заключени знания, които остават до края на живота на младите хора. Университетът е този, който само трябва да отвори вратите и обучението по предприемачество и иновации прави точно това.
Районите за планиране съществуват от 2000 г. и имат статистическа функция. Последната промяна е направена през 2007-а. Тези райони няма териториален център и административно ръководство, а са обособени по критерии на Евростат за сравнима информация в ЕС и служат за разпределение на средствата от еврофондовете . Това припомни пред..
Децата нямат изградено критично мислене, но случаите на инциденти след видеоклипчета в TikTok изважда на дневен ред необходимостта от някакви ограничения. Всяка регулация среща съпротива, но подрастващите трябва да свикват да се съобразяват с правила. Предизвикателства има във всяко училище , във всеки клас. Последното със скоковете..
Концертно изпълнение на операта "Порги и Бес" от Джордж Гершуин ще представят предколедно Симфоничният оркестър и Смесеният хор на БНР на 20 декември от 19.00 часа в зала "България". Солисти са Юи Футаеда (сопран), Стефани Кръстева (сопран), Михаил Михайлов (тенор) и Матеус Франка (бас). Гост-диригент е маестро Владимир Кираджиев . Според..
Подадени са документите за финансиране от Министерство на регионалното развитие и благоустройството на банята в квартал “Кумарица” на гр. Нови искър. “Пуснахме поръчка за конструктивно обследване на сградата и двама независими инженер - конструктори дойдоха на място и излязоха с доклад, че сградата е силно компрометирана, увиснала е плочата, има..
От следващата година такса "смет" в Кюстендил да плащат училищата и детските градини, храмовете, държавните и общинските сгради, които бяха освободени досега. Предложенето трябва да бъде гласувано от съветниците на заседанието, което започва в 14 ч. днес. Кметът на общината инж. Огнян Атанасов, който е вносител на предложението, мотивира..
Столичният инспекторат спечели дело с най-високата наказателна стойност за установено нарушение - 50 хил. лв., срещу строителна фирма, която е станала причина за замърсяване на улица в ж.к. "Малинова долина". Победата в съда е закономерно следствие от усилията на администрацията на Васил Терзиев да подобри успеваемостта на Столична община във всички..