Управлението на умората при шофиране и план за пътуване - два фактора, които имат пряко отражение върху пътната безопасност. Ако следваме няколко прости решения, които са валидни, както за професионалните, така и за обикновените шофьори можем да предотвратим много инциденти на пътя. Да планираме маршрута и пътя си, да си осигурим достатъчно почивки при по-дълго пътуване, да инвестираме повече време в обучение на шофьорите, винаги да мислим за това, че сме значими и че някой ни чака вкъщи. Върху това акцентира Хулия Инчи, мениджър по пътна безопасност:
Ако усетим умора, естествена реакция е да спрем за почивка. Но когато даден човек не иска да проеумее какво въздействие оказва умората върху него, и продължи да шофира въпреки, че има нужда от сън, това би довело до тежък инцидент. Това може да се отрази лошо на него или друг участник в пътната среда. Реалността е таква, че умората убива.
Хулия Инчи коментира и какви са начините да се справим с този проблем:
На първо място, като осъзнати човешки същества, личности, трябва да сме наясно с признаците на умората и ако усетим такава, да спрем веднага. За начало трябва да си кажем на самите нас , че няма нищо по-важно от собствения ни живот, следователно ако спрем за почивка елиминираме шанса да претърпим произшествие. Когато обаче говорим за работата си и управление на персонал и шофьори. Тези водачи в повечето случай се намират в класа на по-ниско платени работници. Това ги кара да се чувстват длъжни да се подчиняват на всичко, което им се каже от управлението. Те познават умората, до какво води тя, знаят и как да се справят с нея, но ако се почувстват финансово зависими, ще изберат да продължат своя курс без почивка. Има случаи шофьорите да не почиват, дори когато фирмените правила ги задължват да спрат. Когато погледнем инцидентите, в които камиони са се преобръщали, основната причина винаги е била или умората или разсеяността - две неща който могат да бъдат сведени до поведението на водачите.
Преди всичко шофьорите трябва да осъзнаят колко е важно тяхното поведение и значението им за семейството. Всеки човек е важен за своето семейство, така че е трябва да пази живота си, не само за себе си, но и заради семейството си, без значение от работата. Ако загинеш на пътя, някой друг ще заеме твойто място във фирмата, но в семейството няма с кого да бъдеш заменен, изтъкна Хулия Инчи.
Представители на протестиращите шофьори и работници от гараж "Земляне" ще се срещнат с кмета на София Васил Терзиев в сградата на Столичната община. Движението по 26 линии на столичния градски транспорт вече е възстановено. Федерацията на транспортните синдикати към КНСБ настояват за преговори с ръководството на дружеството за сключване на нов..
Близо 150 шофьори и сервизни работници от гараж "Земляне" на Столичния автотранспорт излязоха на протест рано тази сутрин. Те настояват за преговори с ръководството на дружеството за сключване на нов Колективен трудов договор. "Не искаме извънреден труд" и "Вашата безопасност е наша отговорност" гласят надписи от плакатите на протестиращите. Преди..
На 20 декември празнуваме Игнажден. Игнатий Богоносец е втори поред епископ на Антиохийската църква, ако не се брои нейният основател, апостол Петър, и представител на поколението на Апостолските мъже. Известен е и като ученик на св. апостол и евангелист Йоан Богослов. Прозвището му Богоносец е свързано с предание, което води началото си от св...
През днешния ден ще преобладава слънчево време. Преди обяд в низините и равнините все още ще бъде мъгливо или с ниска облачност, но до обяд видимостта ще се подобри. Ще духа слаб вятър от запад-югозапад, съобщават от Националния институт по метеорология и хидрология.. Минималните температури ще бъдат между минус 2° и 3°, в София – около 0°...
Симеон Карпузов, изследовател в екип "Дигитално здравеопазване" в институт GATE, е отличен в категорията “Наука, технологии и здравеопазване” на класацията „30 под 30“ на Форбс. Той е единственият учен сред младите умове, революционализиращи бъдещето, с вече регистриран патент за иновативно научно откритие в полза на хората и грижата за тяхното..
Близо 2/3 (64%) от българите са били щастливи през 2024 г., отрицателно отговарят 26 на сто в традиционното за края на годината проучване на "Тренд". Личния живот, семейството и социалния кръг, работата са основни фактори, формиращи чувството за щастие , коментира пред БНР-Радио София социологът Евелина Славкова , съосновател на..
Районите за планиране съществуват от 2000 г. и имат статистическа функция. Последната промяна е направена през 2007-а. Тези райони няма териториален център и административно ръководство, а са обособени по критерии на Евростат за сравнима информация в ЕС и служат за разпределение на средствата от еврофондовете . Това припомни пред..