Едно е безспорно, че организмът също се нуждае от режим, с който да се даде почивка, да се отърве от натрупани килограми и токсини.
Няма един единствен метод, който да кажем, че е правилен, а другите са погрешни – обяснява Д-р Димитър Пашкулев. Той e известен специалист по природна медицина, с богата практика и интердисциплинарни интереси, автор е на повече от 30 книги. По думите му стресът, замърсяванията и съвременният начин на живот натоварват човешкия организъм и се отразяват неблагоприятно върху здравето.
Най-добре е през цялата година да спазваме превила, с които да намалим натоварванията със замърсявания от тежки и преработени храни, да употребяваме по-малко продукти от животински произход (тлъсто), захар, храни от бяло брашно. Важно е още да не преяждаме, да прибягваме до лекарства само при несъмнена необходимост – много по-добри са билковите препарати, минерали и витамини, да намалим замърсяванията в дома и в околната среда, да излизаме сред природата.
По думите на д-р Пашкулев при предприемане на пречистване на организма трябва да обърнем по-конкретно внимание на храносмилателната система, на черния дроб, бъбреците, кръвоносната система, за да се стигне и до кожата.
Препоръките му са насочени към употреба на коприва, репей, мащерка, бъз, от минералите – магнезий и селен…
След по-строго разтоварване на организма, връщането към обичайния начин на живот и хранене трябва да става постепенно и внимателно .
Пролетта е особено подходящ момент за пречистване, защото това е и период, в който системите на организма за пречистване и хормонално регулиране се съживяват, убеждава още д-р Пашкулев. Освен това и слънцето вече се свързва не само със синтезиране на витамин D през кожата, а и с много други процеси. Времето е благоприятно за закалителни процедури и за дихателни упражнения.
Чуйте целия разговор с д-р Димитър Пашкулев от "Часът на здравето"Банките осезателно вдигат лихвите по потребителските заеми . През декември 2024 г. средният лихвен процент на новоотпуснатите левови кредити за домакинствата вече е 10.03%, а с допълнителните такси годишният процент на разходите (ГПР) става 10.68%, сочат данните на БНБ. Ръстът на лихвите по потребителските заеми спрямо предходния месец (ноември)..
Вече стана ясно, че учителите са готови на протестни действия , ако не получат обещаното увеличение на възнагражденията. Според колективния трудов договор (КТД) техните възнаграждения трябва да са в размер, равен на 125% от средната брутна заплата за страната . " Не проектираме компромиси . Не сме обсъждали алтернативи. Очакваме да се..
Тази вечер (5 февруари 2025 г.), от 18.30 ч. в Литературния клуб на Столичната библиотека ще гостува Нинко Кирилов в поредицата "Поет на месеца". Той е автор на книги с поезия, проза и драматургия: “Двойници и животни” (2013 г.), “Човек сред хората” (2017 г.), “Три пиеси” (2018 г.), “По-сурово” (2019 г.), “Падане завинаги” (2021 г.), “И други..
На 06.02, точно преди сто години, в китното тогава селце Баница, Врачанска околия, се ражда писателят с уникален творчески почерк - Цветан Николов. В книгите му остават безсмъртни родното му място, което той сам е нарекъл Мала надежда, и неговите жители. Цветан Николов е артистичното име на Цвятко Николов Митов. И до днес почитатели на писателя..
Над 70 души в напреднала възраст взеха участие и се забавляваха в турнира по "ходещ футбол", организиран от Българския футболен съюз с подкрепата на Столичната община. Клубове от сдружение „Федерация спорт, здраве и активно дълголетие“ показаха, че за спорта няма граници, а най-възрастният участник бе на 93 години. С отбори участваха спортните клубове..
Керамикът Иван Кънчев беше удостоен с международната награда "Артист на годината 2025“ в италианския град Флоренция. Той беше отличен с престижната награда на церемония в Palazzo Pucci, на 25 януари 2025 г., в присъствието на колекционери, журналисти, политици и любители на изкуството. Международната награда "Артист на годината 2025" е насочена към..