Виктория ни разказа, че Турция привлича туристите с това, че предлага голямо разнообразие както на стоки, така и на услуги.
Истанбул е в топ 5 на предпочитаните от българските туристи дестинации, защото е подходящ за шопинг с многобройните си молове и пазари.
Одрин също е предпочитан, а предимството му е близостта му до България, като това го прави много удобен за съботно-неделна разходка, комбинирана с пазаруване.
Туристите пътуват и до крайбрежните градове като Мармарис, Бодрум, Кушадасъ, Анталия, като при тях се комбинират почивката и пазаруването.
Виктория обясни, че разнообразието от стоки е това, което привлича хората, защото, освен изобилието от бутикови магазини, в огромните турски молове могат да се намерят както местни, така и световни марки, така че всеки да остане доволен.
Тайната на търговския чар, който привлича мнозина в Турция, се крие в това, че в магазина можем да разгледаме всичко на спокойствие, а ако нещо ни хареса, да преговаряме за отстъпка.
В магазините винаги предлагат на клиентите кафе, чай, вода, а в хранителните пък можем да дегустираме предлаганите продукти.
Най-търсените стоки включват текстил и облекло. Сиренето, локумът, баклавата, корите за баница, халвата, са сред предпочитаните хранителни стоки, а както се оказа, езиковата бариера не представлява проблем при пазаруването.
Перилните препарати пък са хит Ордин, където има и борса с изгодни цени.
В Истанбул се провежда и шопинг фестивал, който продължава един месец, всички магазини предлагат намаления, а в края на лятото и зимата има и регулярни сезонни отстъпки.
Истанбул, обаче, си остава най-предпочитана дестинация, защото агенциите предлагат уикенд програми, включващи посещение на основните исторически забележителности и архитектурни паметници – църквата "Света София", водохранилището „Йеребатан“, дворците „Долмабахче“, „Топкапъ“ и „Бейлербей“.
Туристите пък могат да отдъхнат с разходка с корабче или романтична вечеря на яхта.
Привлекателни за посетителита на мегаполиса са и новите атракции, сред които са небостъргачът "Сапфир", от който се разкрива завладяваща гледка към мостовете на Истанбул, молът „Емаар“ със своя огромен аквариум, Пеещите фонтани. Любим на децата пък е увеселителният парк „Виаленд“
Освен Истанбул, много предпочитана дестинация е и Кападокия, известна със скалните си образувания и красотата си.
Виктория обясни, че в интернет вече има много информация и всеки може да прецени дали да пътува с фирма или сам, като при индивидуалното пътуване има повече свободно време, но при организираното можем по-компактно да се запознаем с дестинацията.
Високата оценка, която получава туристическия бранш в Турция, според нея се дължи на това, че там се предлага всичко за една пълноценна почивка – плаж, басейни, вкусна храна, добро обслужване и добро съотношение цена – качество.
Според Виктория всяка част на Турция е различна и носи различни емоции, а най-хубавият подарък за нея е, когато на връщане към София всички туристи са доволни.
Целия разговор на Добринка Добрева с Виктория Иванова - чуйте в звуковия файл.Минко Ламбов за предстоящата премиера на концерта му за цигулка, акордеон и оркестър със солисти Светлин Русев и Вероника Тодорова: "На 29 януари от 19 ч. в Централния военен клуб е премиерата с оркестър Симфониета. Светлин е божество на цигулката, често го сравнявам със самурай. Запознахме се на един образователен концерт на Филхармонията,..
Кремена Николова - Флор от Софийската филхармония за предстоящия концерт на Филхармонията с полемичната за връзката си с Путин оперна дива Анна Нетребко: "Изключително щастливи сме да сме партньори на концерта на Анна Нетребко като съпровождащ оркестър. Изборът на нашия оркестър не е случаен, партнирахме ѝ в Букурещ с почти същата програма, основно -..
Проф. Илия Граматиков от Музикалната академия за лекцията си в СГХГ към изложбата "Европа в България" на 29.1 в 18 ч.: "Важно е да се подчертае, че това няма да е специализирана музиколожка лекция, тя е отворена до широка публика. Провокация и вдъхновение за мен бе изложбата. Доколко присъства музиката в тези картини? Кога и как се осмисля..
Ако приемствеността е едно от най-хубавите качества на БНР, то Радиотеатърът е значима част от сърцевината му. От основателите до техните наследници, от реализиращите го до поколенията, работещи с тях. Слушаме един от тонмайсторите, през чийто пулт е минала голяма част от продукцията на Радиотеатъра - Митко Василев, доцент в НБУ, в разговор с Боян..
Историческите сгради на БНР са темата на днешното ни предаване в деня на 90-та годишнина на Радиото с главно "Р": "Oт "Бенковски", в спомените на Кирил Разсуканов за Родно радио , през "Московска", на ъгъла с "Бенковски" заедно със Здравко Петров, до "Драган Цанков" 4 - старата сграда, с разказа на Теодор Караколев от фондация "Български архитектурен..
В Лозенец още кънти споменът от чутовните кабарета на Сирак Скитник и жена му Олга. Къщата им на ул. „Борова гора“ е създадена по съновидение Старите лозенчани и до днес си спомнят за домашното кабаре на една от най-известните двойки в София преди войната Сирак Скитник (основател на БНР) и съпругата му Олга, наричана от всички Сирачката...
Човекът в радиото и изкуствения интелект - Трябва ли да преосмислим БНР заради новите технологии и трябва ли общественото радио да има по-различен подход към използването на ИИ в сравнение с останалите медии? Събеседници : Никола Тулечки (НТ), инженер, който се занимава с работа с данни. Основател на Сдружение „Данни за добро“ и водещ на подкаста..