Милин Джалалиев е другият създател на Академията. Той обясни, че проектът ARC обхваща креативната арт част на гейм дизайна със специализация уеб дизайн, графичен дизайн, сценаристи, специалисти в 3D моделиране.
"Това е първото по рода си училище в света. Преди да се върна в България, направих своето проучване. В момента няма друга школа, чиято програма да стъпва изцяло върху действителните нужди на бизнеса и акуалното развитие на гейм индустрията," посочи Антони Христов.
Академията обещава на своите възпитаници прагматично образование и професионална мрежа от контакти. И трите програми на ARC са създадени в тясно сътрудничество с бизнес партньори, които предоставят тематично съдържание и реални бизнес казуси.
Партньорите в момента преговарят с компании, които да осигурят цялостни пакети за релокация на млади таланти, както и за чужденци, които да дойдат да живеят, учат и работят в България.
Георги Атанасов и Георги Кочев са две момчета от ромската махала в Столипиново, които успяват да сбъднат мечтата си да учат актьорско майсторство в Пловдивския Университет "Паисий Хилендарски". Те наричат себе си не просто приятели, а братя, защото заедно вървят по пътя към мечтите и ги сбъдват: "Занимаваме се и с късометражно кино. Съдбата ни..
Тазгодишната носителка на наградата "Захари Зограф" проф. Десислава Минчева в разговор с Лили Големинова: "Това е много сериозна награда. Първата носителка е моята майка, но има и още жени-носители." "Има дух, както и при наградата Владимир Димитров-Майстора. Това е част от културата и паметта. Имената на носителите са много впечатляващи. Замислям се за..
В Международния ден за опазване паметниците на културата, гост на Лили Големинова е Катя Зографова, уредник на музея Никола Вапцаров. Ето началните ѝ думи: "нация без културна памет е човек с деменция, не знае къде отива и губи своя образ". Дали се усеща като пазител? "Да, на едни крехки и уязвими ценности. Хартията е нежен, уязвим носител на памет...
„Затрупана София“ – спомените на поета Кирил Христов съживяват града от началото на миналия век. Човекът, когото обикновено свързваме със стиха "Жени и вино, вино и жени" и драмата "Боян магесник", всъщност представя една София, в която се чувстваме съвсем на място, с подробности, което една душа като неговата може да разкрие. Повече - в разговора на..
Името на Ангел/Анжело Куюмджийски за мнозина е неизвестно, но софиянци разпознават знакови сгради в София като старата сграда на министерството на транспорта до Народния театър или Френското посолство на ул. Оборище. Общото между тях, а и със старата резиденция на американския посланик на ул. Велико Търново е, че са принадлежали на Куюмджийски. Накратко..
Сестрата на Гео Милев направила Борис Христов певец. Последната среща на Пенка Касабова със световния бас е на ул. „Капитан Андреев“ 6. „Борис имаше такива дълбоки емоции! Кога нещо преживяваше, ми то очите му просто изхвърчаха, забравя се, забравя се… Той е необикновен, от друг вид хора, не можем да го измерим с никакъв наш мерник. Ако..
В разговора за нутригенетиката с д-р Силвия Паскалева стана дума за глутена. Какво е важното да знаем за безглутеновите диети - разговор с нутрициониста Яна Данаилова: