В този жанр можеш да ползваш всички изразни средства, които владееш като изпълнител - музика, пеене, танц, но отговорността е много по-голяма, заяви пред Радио София Орлин Павлов. Той припомни, че кастингът за мюзикъла е бил изключително тежък, а видеозаписът от него дори е бил изпратен в Англия, за да получат одобрение кандидатите.
Има много артисти от ансамбъла, които играят по две преставления на ден, когато са сериите. Най-хубавото, обаче, е, че всички участници в мюзикъла вършат своята част от него с желание и ентусиазъм, независимо дали е седмо представление за четири дни, добави Влади Михайлов.
През май в Софийската опера ще продължат представленията на "Клетниците". Сагата по музика на Клод-Мишел Шьонберг и либрето на Ален Бублил е най-играният мюзикъл на всички времена. Триумфът му продължава вече 35 години по всички световни сцени – до днес са го гледали над 120 милиона зрители в 52 държави, на 22 езика.
Българската премиера има своята дълга и почти чудата история. Тя започва през 1987 г., когато режисьорът Пламен Карталов е сред първите, които получават правата, и има зелена светлина да постави мюзикъла в България. Липсата на специални микрофони за 60 000 долара осуетява реализацията. Така, няколко десетки месеца преди промените, "Клетниците" заспиват своя български сън, за да се "събудят" 32 години по-късно.
Още за спектакъла - чуйте в интервюто на Мартен и Прея с Влади Михайлов и Орлин Павлов.
Визулен тур в изкуствата – Мария Маринова и Евгения Селвелиева от настоятелството на „Читалище-мечталище“ – на живо в студиото: "Това е гражданска инициатива, която събра съвсем случайно единомишленици. Оказа се, че има страшно много хора, които искат да видят културен хъб, а не прашасали и оставени на командно дишане места. Реално има супермного..
Festeaval – фестивал на чая, представен ни от Илиана Елиас: "Много чай от цял свят, български билки, богата палитра от вкусове - това вече е осма поредна година. Имаше различни събития в различни браншове и в България много чай не се пие - само когато сме болни. Има жажда за култура." Още любопитни неща за чая и културно-образователната им..
Коментатор във "Форум" днес беше социологът Елена Дариева. Заедно с водещия Константин Лавсов, част от темите, които дискутираха, бяха: - Общинската избирателна комисия отстрани кмета на район "Слатина" Георги Илиев. След местните избори това е третият отстранен от ОИК районен кмет след Георги Кузмов ("Оборище") и Ясен Русев (район..
“Писателница” е инициатива, която се занимава с популяризиране на творческото писане сред младите хора. Инициативата дава възможност на хора с интерес към творческото писане да проявяват своите заложби. “Винаги съм се интересувала от творческо писане. Още от дете. Търсила съм за себе си възможност да изразя този свой талант, да практикувам този свой..
Държавният бюджет за 2025 г. предизвика бурни дебати сред политиците. Той е същият, какъвто беше предложен и от служебния кабинет, с "козметични разлики“, коментира пред Радио София икономистът Георги Вулджев от Клуб за икономика и политика. "Пак са предложени много сериозни увеличения на заплати в публичния сектор, особено в сферата на..
Бандата Ogi 23 празнуват 20 години на сцена. “Ogi 23 на 20 години, означава, че и аз съм остарял. Странно е. Не помня, кога е бил първият концерт. Някъде по морето е бил”, казва Христо Донев - Ричи , който е новият саксофонист на групата и който още като тийнейджър ги слуша. Първата песен на групата се казва “Размисли и страсти”, а в..
Конференция на тема “Хората с увреждания и развитието на новите технологии – възможности, рискове и перспективи“ се проведе днес в София, организирана от Глобалното движение за хора с увреждания. Специален гост на събитието беше председателят на Европейския икономически социален комитет Шеймъс Боланд. Как технологиите променят живота на..