Актрисата София Бобчева се отдава на „Силиконови чувства“ в ролята си на фолк певица. Първият ѝ моноспектакъл "Бонбон" е по текст на Здрава Каменова, режисьор е Емил Бонев, музиката – на Стефан Димитров.
Премиерата е на 20 февруари на сцена „Апостол Карамитев“ в Народния театър „Иван Вазов“.
Именно „Силиконови чувства“ са озаглавени албумът и автобиографията на героинята Марчела, в чиято кожа и грим влиза София Бобчева.
Пиесата е много съвременна. В нея професията няма толкова значение - обясни пред Радио София актрисата. - Текстът в случая представя човек, който е направил избор в младостта си, след което идват капаните, моделите на поведение, поставяни от обществото и медиите...
Освен като актриса, моноспектакълът е предизвикателство за мен и като характер - допълва София Бобчева.
Да припомним, че младата актриса от класа на проф. Стефан Данаилов вече има ИКАР (2018) за поддържаща женска роля - за Зина от „Чаровно лято с неизбежните му там неприятности“ от Максим Горки и Медицинската сестра от„Танцът Делхи“ от Иван Вирипаев, както и номинация “Златен кукерикон” 2019 за комедийна женска роля за Олга Книпер в “Ясна поляна” от Миро Гарван на сцената на Театър 199 “Валентин Стойчев”.
За премиерата на 20 февруари места вече няма, следващите спектакли са насрочени за 27 февруари, 7, 15 и 28 март.
Чуйте разговора със София Бобчева.
Най-старият киносалон в България е “Модерен театър” (известно и като "Цанко Церковски" след 9 септември). Слушаме откъси от рекламен текст за откриването на Кино “Модерен театър”, както и откъси от спомените на Георги Каназирски - Верин за първия кинематограф в София и за първата кръчма, обърната в кино преди създаването на Кино “Модерен театър” в 1908...
Кристина и Михаил Белчеви са заедно от 42 години, а са се разделяли за не повече от четири дни. Животът им е споделена нежност, изпята любов и музика, която докосва струните на душата. И предопределеност свише. Криси чува песента на Лили Иванова “Самота” по текст на Мишо ден преди да се запознаят и си казва „Къде ли са тези сантиментални мъже, които..
„Самотният зрител“ – огледало на обществото ли са новите сериали? Още по темата с Йосиф Аструков , Институт за изследване на изкуствата - БАН: "Темите не са нови, датират още от ТВ - хората са седнали заедно и гледат. Сега всеки се разцепва на малки екрани. Ако гледаш комедия и не ви е смешна, а цялата зала се тресе, и на теб ти става смешно...
Пускането на ИИ “DEEP SEEK” доведе до неочаквани реакции и събития – ЗАЩО? Постига ли се наистина революция с този модел и повдига ли нови въпроси за надпреварата в разработването на технологията? Събеседник по темата ни е д-р Димитър Димитров, част от Института „INSAIT” към СУ „Св. Климент Охридски“: “DEEP SEEK” е модел за разсъждение,..
Графичният роман „Mаус“ на Арт Спигелман излиза за пръв път на български език. Представя ни го неговият преводач - Владимир Полеганов: "Комиксът е подценявана област на изкуството - смята се за явно популярна. Но чрез неочакваната форма се разказва история, която се говори и възприема много трудно. Авторът бавно е осъзнавал какво е да си син на..
В петък водещият Лъчезар Христов и гостите тази седмица Георги Захариев – основател на Finance Academy, и Алексей Пампоров - социолог от Института по философия и социология при БАН, обобщиха всички теми от седмицата и коментираха в добавка: Държавната администрация и това какво се очаква от тях - бюджет, ефективност; Презастрояването в София..
Конкурсът за нов главен архитект на София се обещава от август месец. Най-притеснителното е, че има една тенденция за обезличаване на професионалната позиция на главния архитект с лозунги за това, че трябва да има намаляване на презастрояването, да се направят сложни процедури и да се спрат или силно да се намалят издаваните разрешения за строеж,..