В резултат на преживяното тогава, доц. Еля Цанева влиза в контакт с етнолози от университетите в Пекин и Китайската социална академия за създаване на общ екип за търсене на научни решения за анализиране, превенция и преодоляване на подобни ситуации. Резултатът са три издадени тома - два на английски и един на китайски език. Преди три години се насочва към подобен, чисто български проект, наречен “Локални бедствия и качество на живот, културни стратегии в преодоляването на природни, технологични и биологично катастрофи.
Пред Радио София доц. Еля Цанева разказа за събитията в китайската столица преди 17 години и анализира сегашната ситуация в контекста на различните религии и обществени нрави. Тя бе категорична, че създалата се ситуация ни учи на информационна честност и откритост и дисциплинираност и спазване на официалните препоръки, като загърбим онова, което не одобряваме. Битката е обща и тя трябва да се води от цялото общество, категорична е доц. Цанева.
Повече подробности за проекта на българските етнолози и прогноза за живота, след като отмине бедствието, можете да чуете в интервюто на Анелия Торошанова с доц. Еля Цанева.
96 са новите случаи на коронавирус у нас за последните 24 часа от направените 3021 теста, показват актуализираните данни на Единния информационен портал към полунощ. 12 са поставените ваксини за денонощието, а 100% от починалите не са били ваксинирани. В болница се лекуват 511 души, 43 са в интензивно отделение. Като излекувани за..
Вятърът през нощта ще отслабне и в по голямата част от страната времето ще е предимно ясно. Значителна облачност ще има над Североизточна България, а до полунощ и над крайните югозападни райони все още ще има превалявания. Времето утре ще е слънчево, в следобедните часове с купеста облачност. В Югозападна и Североизточна България ще..
Как живеят хората от район Горубляне и какви са техните проблеми. Кой и как работи за облагородяването на пространството между кварталите „Младост“ и „Горубляне“? До къде стигна идеята за изграждането на парк „Изток“. Какви промени е необходимо да бъдат направени в Закона за устройство на територията? Каква част от имотите са възстановени в реални..
Националният археологически музей, представен от Гл.ас. Камен Бояджиев в разговора му с Божидар Янев: "Около сградата е имало и хан, и медресе. Това е била главната джамия за София. Но през 19 в. след земетресение пада минарето ѝ и е изоставена. Временно е полева болница по време на Руско-турската война. После сградата е предоставена на бъдещата..
Тиберий Баръмов, учител по история, е поредният гост на Елена Пъневска в рубриката ѝ за "млади легенди": "Името ми се носи като съдба от прадядо ми. Неблагодарност е последната дума, която може да се свързва с преподаването. Дали заради подобреното материално положение, но се наблюдава интерес към професията ни. Нужно е да се напаснеш с децата, не да..
Целувката на Невена Коканова и Раде Маркович в „Крадецът на праскови“ е ненадмината На снимачната площадка на „Крадецът на праскови“ режисьорът Въло Радев среща Невена Коканова с големия сръбски актьор Раде Маркович – талантлив, красив, чаровен. По късно той споделя: „При пристигането ми във Велико Търново, където бяха снимките, първият..
Една от главните алеи в Борисовата градина ще носи името на Димитър Воев - още с председателя на фондация "Димитър Воев" Петър Миланов: "Идеята да се назове нещо на името на Димитър Воев е отдавна. Предложението ни бе прието и съвпадна с годишнината на смъртта му. Това е най-голямата напречна на главната алея, от Цариградско шосе до "Драган Цанков"..