За 10-а година инициативата „27 пъти кино“ дава шанс на българи между 18 и 25 не просто да се потопят в атмосферата на Венецианския кинофестивал, но и да бъдат част от младежкото жури на форума.
Стартирала през 2010 г. като партньорство между Европейския парламент, Наградата „LUX”, програмата „Венециански дни” (Venice Days / Giornate Degli Autori) и веригата киносалони Европа Синемас, идеята на „27 пъти кино” е да събере почитатели на киното на възраст между 18 и 25 години от 27-те държави членки на Европейския съюз, и да ги покани за специално жури в предстоящото 77-о издание на кинофестивала във Венеция през септември т.г. Основната цел е популяризиране на общите ценности и културното многообразие чрез киното сред младите хора.
България ще предложи трима кандидати за журито на младите киномани. Те ще бъдат избрани сред зрителите от програмата „София Филм Фест за учащи” в Дома на киното.
За кандидатстване трябва да бъде изпратено видео селфи на английски език, с продължителност не повече от 30 секунди, в което кандидатите се представят – как се казват, от кой град и коя държава са. Видеото трябва да е във висока резолюция и с отличен звук. Започнете видеото с „Киното за мен е…“, нужно е да включите като надпис своето име и държавата – България.
Трябва да бъде изпратен и формуляр за кандидатстване (попълва се онлайн на английски език до 18:00 часа на 29 май 2020.
Предните години седем представители, подадени като кандидати от Дома на киното, са посетили Венеция като членове на младежкото жури „27 пъти кино”.Ако имате интерес, пробвайте шанса си.
Участниците в журито ще получат акредитация със специален достъп до прожекциите на кино-форума, както и покриване на разходите им.
Изслушайте звуковия файл да научите още за инициативата и регламента.Спомени за празнична София от края на 19 и началото на 20 век - за вечерята върху слама, която се е разстилала върху пода на стаята. Какви са били обичаите и храните около трапезата и какво е туртето - в звуковия файл:
В предишното издание на Адресите на любовта , Милена Димитрова - автор на книгата “Десет велики българолюбци”, разкри как под натиска на Великите сили, годежът между внучката на кралица Виктория и княз Александър фон Батенберг, първият български владетел след турското робство, бива разтрогнат. Двамата млади благородници са влюбени, но руският..
Арон Рот и Бояна Джикова отварят галерия за съвременно изкуство „ Пунта “ на Женския пазар: "Ако следваме логиката, че изкуството е рефлексия на процесите, Женският пазар е място, което има нужда от изкуство. Сега имаме повече случайни посетители, чиито погледи са приковани от витрината, това е предизвикателство. Важно е дейността да не ни е..
Пекарна „Рецептите на баба“ - Даниела и синовете ѝ Томислав и Денислав се занимават с приготвяне на хляб и закуски от години. Те са една от обичаните пекарни в Лозенец и защото приготвят погачи и питки по поръчка за различни поводи. По празниците тяхното работно време е почти без никаква почивка, но удовлетворението и мисълта, че са допринесли с..
Късометражният анимационен филм „ Митология на моя аквариум “ на Светлана Генчева е една история за светлината, тъмнината, приемането и личната трансформация: "Добавената виртуална реалност работи в синхрон с маслената живопис, която представям. Гледана през таблет или телефон оживява. „Митология на моя аквариум“ е една философска приказка. Получи се..
Мадлен Янева ви кани предновогодишно в Националния политехнически музей: "Гостите ще могат да видят най-новата ни изложба с прочутите ни калкултори ЕЛКА - първият му модел от 1965, както и "мореплавателят" ЕЛКА 130 - с нея сем.Папазови успяват плаването си с "Джу-5". Изложбата ни на втория етаж, открита за Празника на София, по желание на публиката..
Интервю с BG gpt съвети за Нова година: къде да посрещнем, как да се облечем, какво да пожелаем на близките. Не обръщайте внимание на англо-американския му акцент с леко шопски диалект и неправилни ударения: Как виртуалният асистент посреща новата година - в звуковия файл.