„Не можем да очакваме големи събития с международно участие по-рано от средата на следващата година“, смята управителят на една от водещите рентал компании Иван Градинаров. „По отношение на българските артисти, пазарът е малък и големи събития като концерта на Графа на стадион „Българска армия“, който феновете очакваха на 10 юни, са рядкост. Вероятно такива прояви ще се трансформират като по-малки, докато се появи възможност за събиране на хора на едно място при други условия и което е най-важното според мен – когато се изчисти съзнанието на хората и те спрат да се страхуват да посещават големи събития. Моята прогноза е, че това ще случи в средата на следващата година, въпреки че най-вероятно ограниченията за събиране на повече хора при пълен капацитет на пространствата ще се отпадне доста скоро“.
От друга страна по време на извънредното положение в онлайн пространството се появиха нови платформи и събития като концерти, уебинари и конференции с безкомпромисно качество, позволяващи при сигурни мерки и безупречна технологична студийна обезпеченост на артисти и участници да застанат заедно пред аудиторията и да достигнат до всяка точка.
Новото пространство „Платформа А6“ е друг прецедент в историята на събитийния сектор у нас. То обединява усилията на НДК и водещи рентал компании с цел запазването на културната и събитийна индустрии. Такъв пример е пространството и на стадион „Юнак“, където вече се планират концерти и фестивали до края на септември, с идеята – ако времето позволява, това да се случва през октомври.
Към днешна дата, въпреки разрешението за провеждане събития на открито и закрито, съответно при 50 и 30% капацитет, хората са все още доста стресирани, смята Иван Градинаров.
Според цитирано от него проучване на посещаващи концерти и такъв тип събития – около 80% от интервюираните са готови веднага да отидат на концерт. Останалите 20 на сто са резервирани.
„Съвземането на този бизнес ще бъде продължителен процес. Новите ниши, които се появиха, ще продължат да функционират – всички лайф излъчвания в интернет, ще се появят т.нар. хибридни събития. Точно в този момент реализираме първото такова в България – конференция с участници на живо в студио, а самото събитие се излъчва онлайн в реално време до 4 юни – „COBIZ-20: Business after the world pandemic“, казва още управителят на Joker Media Rental.
Предимствата на такива събития според Иван Градинаров са и финансови – спестяване на разходи като настаняване и самолетни билети, особено при свитите в момента бюджети в сектора.
Чуйте разговора с Иван Градинаров.Коментатори във "Форум" тази седмица са зам.-председателят и член на Управителния съвет на Българската асоциация по информационни технологии доц. д-р Наталия Футекова и образователният иноватор Ангел Георгиев. Заедно с водещата Елена Пъневска, част от темите, които дискутираха бяха: - Проучване на Института за пазарна икономика - професионалното..
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
На 17 февруари 2025 г., стартира 17-ото издание на Програма "Европа“ на Столичната община. За поредна година целта е сътрудничеството между гражданското общество и местната власт в София в прилагането на добри европейски практики на местно ниво. Пет са одобрените приоритетни области, като тяхното финансиране е по 250 000 лв., каза пред Радио..
"Аника в градините на Людмил Георгиев" е съвместна изложба на известния български графичен художник Людмил Георгиев и 10-годишната Аника Козева. Изложбата ще бъде показана в галерия "ГрафикАрт" от 12 до 26 февруари. "Изложбата трябва да се види, а историята да се разкаже. С бащата на Аника си говорихме в моето ателие, а Аника се беше разшетала из..
Вейповете и останалите бездимни изделия са новата мода, която предизвиква интереса на децата, коментира пред Радио София Яна Алексиева - изпълнителен директор на Асоциация "Родители“ и магистър по Детско-юношеска и училищна психология. Тя добави, че всичко, което е забранено, в даден момент започва да изкушава тийнейджърите. "Всичко, което чуваме..
Романът "Скарида" е забавен разказ за нелепиците, абсурдите и тъгите на едно непроменящо се и непроменимо всекидневие. Негов автор е Димитър Коцев-Шошо, който според издателите на книгата, е роден и кара в София своето щастливо детство, което все още не е завършило, а това е добра новина за всички почитатели на неговото творчество, защото не..
За справяне с проблема с употребата на вейпове сред тийнейджърите, опитът на другите държави сочи, че голяма част от тях са прекратили вноса и производството им, каза пред Радио София д-р Гергана Гешанова - председател на коалиция "Без дим". "В много държави е абсолютно забранено транспортирането на такива количества, съхранението им и..