Церемонията по връчване на Годишните награди за биоразнообразие и климат ще се проведе Зала за събития „В парка“ на 22 октомври (четвъртък) от 18.00 ч., съобщи пред Радио София Радостина Ценова от фондация „Биоразнообразие“.
От всички получени номинации, 60 са селектирани в 5-те категории на наградите, включително за журналист, политик и бизнес. В момента (до 18.00 ч. на 21 октомври) тече публичното гласуване за определяне на победителите.
Специфичното този път е, че тематиката по която се отчита дейността при номинациите, е свързана не само със запазване и увеличаването на биоразнообразието, но и проблемите, свързани с климатичните промени.
Все още и у нас има много скептици по отношение на промените в климата и техните последствия, отбеляза Радостина Ценова. България заедно с други 8 държави участват в проект насочен към по-младите хора – от 18 до 35 години, набиране на млади посланици на климата.
„Интересно и предизвикателно е да работиш с млади хора, пълни с идеи. Наградите ще покажат примери, доказващи, че с усилията на хора, организации и медии могат да се постигат промени.“
В състава на журито влизат Ива Дойчинова (директор на Радио София, лице на множество социални кампании), Радослав Парушев – писател и адвокат, който вълнува и провокира със своите романи и разкази, Лили Гелева - актриса и певица, със своя социална кампания за замърсяването с пластмаса и личната отговорност “Писмо в бутилка”, Красимира Величкова – изпълнителен директор на Българския дарителски форум – най-голямото сдружение на дарителски организации в страната и Димитър Димитров, организатор на планинския ултрамаратон "Пирин Ултра", част от Световните серии по скайрънинг.
Чуйте още по темата от разговора на Лъчезар Христов с Радостина Ценова.
Тази седмица в студиото на "Форум" водещият Лъчезар Христов разговаря с икономиста Георги Вулджев и журналиста Едуард Папазян. Темите в предаването днес са: Провал на шестия опит за избор на председател на Народното събрание - Усещам, че ДБ ще "гласува с отвращение" при следващото гласуване за председател на НС, коментира Едуард..
Трима от пет са музикантите от група Free 4 ALL , които бяха гости на екипа на предаването “Добър вечер, София“ - Тодор Бакърджиев-тромпет, Светослав Миланов – ел.пиано, Георги Попов - перкусии. В групата започнали трима, но разширяващите се музикални търсения на тримата, довели до необходимостта да търсят и нови членове. Днес са петима и не..
Чувството за принадлежност към дадена компания, новите взаимоотношения между работодател и служители, както и най-ценните фактори, с които работодателите задържат своите служители в компаниите си, са само част от темите на еднодневен форум в София. Темата за ангажираността винаги е номер едно в различни конференции. Този път решихме да се фокусираме..
За 12-а поредна година кампанията „Килограм доброта“ на Българска хранителна банка ще подкрепи хора в нужда от цялата страна. Инициативата ще се проведе тази събота и неделя в София. Събраните дълготрайни хранителни продукти ще бъдат използвани за подпомагане на над 60 000 възрастни хора и деца. “В предстоящия уикенд разчитаме на добро време навън,..
Конференция на тема "Виненият образ на България идентичност и послания" и следващо я винено изложение "DiVino" ще се проведат в един ден. Повече за тях пред БНР-Радио София разказа Емил Коралов от Българската асоциация на винените професионалисти (БАВП), организатор на конференцията. "Това е форум за българското вино, в който участват..
Документалният филм "Алцек и българите в средновековна Италия" с режисьор Росица Лазарова-Сбаралия ще бъде показан в Общинския културен дом "Красно село" на 28 ноември с вход свободен. Преди това доц. д-р Тодор Чобанов ще изнесе лекция "Прабългарите в Централна и Западна Европа V-VII век по данни на археологията и палеогенетиката" ...
Диабет тип 2 е основен и независим рисков фактор за сърдечно-съдови и бъбречни заболявания. Според Международната диабетна федерация, половината от възрастните с диабет (240 млн. души в света) не знаят за заболяването си. Годишно диабетът причинява смъртта на около 6.7 млн. души, а над 537 млн. души живеят с тази диагноза. До 2045 г. се очаква 9%..