Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Иван Кирков: И жените могат да са забавни, но по-малко се пробват

Снимка: ivankirkov.com

Не познаваме достатъчно другия пол. Не знаем какви разговори се водят, когато нас ни няма. Темите и шегите стават съвсем други, когато единият пол липсва.

Констатацията може да се смята за професионална, защото е на Иван Кирков - стендъп комедиант, актьор и продуцент, създател на Комеди клуб.

„Мъжете по-често се „напъваме“ да бъдем забавни и явно при повече опити има повече добри резултати. Жените също могат да са забавни, но много по-малко се пробват. И когато успеят, правят впечатление.“

Според Кирков времената и технологиите променят и разбирането за смешно, защото за кратко време може да се посетят сайтове и социални мрежи, от които да се намерят забавни неща. Но тенденцията е да бъдем повече себе си. Именно в стендъп комедията човек е по-близо до собствения си образ, отколкото в роля.

Чуйте целия разговор на Константин Лавсов и Александра Илиева с Иван Кирков.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.

Още по темата

Петя Кюпова

Петя Кюпова: Най-добрата шега е самоиронията

Слухът, че жените не са по-малко забавни, е тръгнал от мъже . Не бива по темата да има разделение по полов признак. Има и много мъже, които са скучни. Това заяви пред Радио София Петя Кюпова – първата жена стендъп комедиант в България...

публикувано на 09.03.21 в 10:05
ВИЖТЕ ОЩЕ

Историята оживява - Учителят Петър Дънов, части 1, 2 и 3

Срещаме ви с личност, даваща смисъл и надежда на духовното начало у човека.  Той вярва, че любовта, истината, правдата, мъдростта и добродетели са качествата, които човек трябва да изработи в себе си, за да бъде най-добрата си същност.  Този човек..

публикувано на 27.07.24 в 16:00

Софийски разкази - София преди Освобождението

Как е изглеждала София през 1878-9? Изостанал град ли е бил? Къде е бил "Хендекът", ограждал града? Какво е било населението? Защо е намаляло преди да стане столица? Кои са махалите/кварталите: Язаджийска, Баш чешма, Драз и други? На всички и на други..

публикувано на 27.07.24 в 15:00
Ева и Йордан Соколови

Адресите на любовта - Ева и Йордан Соколови

В тежък развод пламва любовта на биохимичката и юристът Ева Соколова е професор по биохимия. Специализирала е като Хумболтов стипендиант в Германия, а докторската си дисертация е защитила в Московския химикотехнологичен институт..

публикувано на 27.07.24 в 13:55
Калоян Захариев

Във Вселената няма правилен ред

„Ех, магесническа му работа“ от Калоян Захариев - интервю с автора: "Писането ми отне малко време. Роди се без план, идея. Всичко тръгна от самосебе си. Главният персонаж е некромант. Тръгнах с идеята да бъде като Тери Пратчет, но реших да си измислям..

публикувано на 27.07.24 в 11:35

Всеки може да помогне

Националната асоциация на доброволците в Република България организира безплатен уебинар на тема "Основни знания и умения за спонтанни доброволци за действие по време на горски пожари". Георги Влайков, директор ЦПО „Доброволец” с подробностите:..

публикувано на 27.07.24 в 10:43

Да има пълноценно общуване на село

Практически уъркшоп „Малка пермакултурна градина" - събеседник от с.Негушево е Михаела Танева от Фондация "Повей": "Стартираме поредица от практически насочени семинари, показваме различни начини да пшроизвеждаме собствената си храна и така да съживим..

публикувано на 27.07.24 в 09:52

Изкуственият интелект и здравеопазването

Изкуственият интелект става нещо все по-всеобхватно и намира приложение във все повече сфери. През последните години той значително навлезе и в здравеопазването. „Да кажеш, че изкуственият интелект участва в нещо е като преди 20 години да..

публикувано на 26.07.24 в 18:24