„Проблемът е че работят само Симеоновският лифт и Витошко лале и няколко бейби влекчета. Нито един друг лифт не работи. Ние, на практика, нямаме лифт, който да обслужва зелена писта. Това е много голям проблем за Витоша. Част от законите „се бият“ по между си и това може би е причината да не може да се върви в по-добра посока“, смята Тепавичарова.
Планината е много по-посещавана през летния сезон, което допълнително утежнява ситуацията, добави председателят на Сдружението на витошките ски и сноуборд училища.
„Почти всички ски и сноуборд училища на Витоша имаме летни програми. Работим преди всичко с дечица от детски градини и училища от София. Имаме преходи с децата, ориентиране и забавни игри. Лятото също е един страхотен период, в който можем да работим. След една-две седмици започват и летните занимални. Планината е жива и през лятото, даже през лятото има повече деца“, каза Марина Тепавичарова.
„В момента със Симеоновския лифт можете да се качите само събота и неделя. През седмицата можете да се качите със собствена кола или с автобус 66. Повечето хора се качват уикенда. От Столичната община пуснаха още няколко автобуса през седмицата, през деня. Даже видяхме, че повечето от рейсовете имат багажник за велосипеди“.
По думите на Тепавичарова, решението за обновяването на съоръженията е актуализация на плана за управление на Витоша. Това ще разреши и удължаване до зелените писти на влек Заека.
„Ние почти не работим с възрастни хора и по-големите ученици предпочитат Боровец, защото тук няма съоръжения“, добави Марина Тепавичарова.
Подробности можете да чуете в звуковия файл
Днес гостуваме на един модерен център за изкуство, театър, музика, изложби и бизнес - Сити Марк Арт център . Първият ни гост е режисьорът Благой Бойчев – говорим за спектакъла "Любовта в насрещното": "В тази зала никога не се е представял оперен спектакъл (проф.д-р Иванка Нинова). Това бе дипломен спектакъл на моите студенти. Изиграхме три в тази..
Записите са от Националната научна конференция “С перо и меч за свобода и независимост”, която се организира от Дирекция на музеите в град Копривщица, Институт за исторически изследвания при Българска академия на науките и Софийски университет “Св. Климент Охридски”: Началото е за Светлана Мухова - изследовател, автор на книги и научни публикации,..
Истинското име на събореното преди половин век Писателско кафене е сладкарница "Цар Освободител". Тези, които я помним намаляваме като бройка и си струва да се запознаете с нея: Чия е първоначално сградата ѝ, кой я купува и в какво превръща помещението, преди да стане сладкарница в 1908 с подробности в спомените на художника Иван Тенев и други нейни..
Американското разузнаване праща частни самолети за любовниците на агента си: Осъденият на смърт за шпионаж в полза на САЩ български дипломат Иван Асен Георгиев, докато работи в българското посолство в Париж върти три любовници, а освен това има съпруга. Американското ЦРУ толкова цени агента си, че осигурява фиктивна стипендия за уж..
За Милен Кукошаров времената са интересни. И плодотворни. Един от най-широкоспектърните пианисти на българската сцена, той се налага все повече като запомнящо се присъствие и в джаза (където участва в многобройни съвместни проекти с Вили Стоянов – и като пианист, и като аранжор, и като композитор, и с Марина Господинова и Златните години на джаза,..
Ново гражданско пространство „ Магнит “ за безплатни събития отваря врати на 20.11. на ул. Г. С. Раковски 76. Представя ни го един от основателите, Божана Славкова: "Проектът почна в 2019. Бе само пространство за климатични активисти. Сега е отворено за младежи, култура. Имаме няколко различни помещения. Искаме да сме шарени, разнообразни. Искаме..
С наближаването на официалната дата на "Черния петък" (29.11.), търговци започват да анонсират различни кампании за отстъпки, някои от които обаче не са коректни спрямо клиентите – описание и експертен анализ на некоректните практики с Габриела Руменова от платформата „ Ние потребителите “: "Използват се много маркетинг подходи, но се стига до..