Какво е да се снима любовта? Лесно ли е, трудно ли е, забавно ли е?
Това може със сигурност да каже сватбеният фотограф Любомир Жипонов, който в портфолиото си освен списък и примери с булки и церемониални или романтични моменти има и много награди.
Както всяка друга снимка и при сватбата всеки миг е неповторим. Но майсторството е да уловиш и отразиш магията на любовта – в поглед, усмивка, ситуация, контекст…
По сватбената фотография Любомир Жипонов се запалил през 2015-а, от неговата лична сватба, след това чел от много източници, изкарал и специален курс и решил с това да се занимава до края на живота си.
Така вече години наред той увековечава за семейства и наследници съкровените моменти в едно от най-важните и приятни тържества.
Той обясни, че често спецификите на церемониите и нестандартните хрумвания на младоженците поставят на изпитания професионалните умения и реакции. Но досега доста добре се справя, щом са му казали, че не снима, а твори.
Казва, че нерядко му се налага да влиза в ролята на психолог, да окаже морална подкрепа в момент на размисъл или тъжно настроение.
Най-много му харесват снимките в църквите – заради атмосферата, обстановката, духовниците и участниците в ритуала.
Наградените снимки до този момент са повече от 20.
Колкото до наградите – най-скъпа му е тази от 2018 г. – за сватбена журналистика.
Чуйте разговора на Гергана Пейкова с Любомир Жипонов.
По-долу вижте и част от наградените фотографии на автора.
Милена Стойчева бе министър на иновациите и растежа в периода от юни 2023 до април 2024 година. В разговора с нея в днешното ни "Радиокафе“ т я разказа как да изградим устойчива система за иновации и успех, как страната ни да бъде привлекателна дестинация за иновации, какво е нужно, за да може държаавата, бизнесът и творците да създадат общо..
Всяка година през месец септември, Сдружение „Деца с онкохематологични заболявания“ реализира различни инициативи, свързани с осведоменост за рака при децата. Стигмата в обществото по отношение на рака е голяма, каза пред Радио София Петя Александрова - член на УС на сдружение „Деца с онкохематологични заболявания“. „Все септември месец..
Нови правила за провеждане на обучение и инструктажи по здравословни и безопасни условия на труд в България, влизат в сила от 27 септември 2024 г. Целта е да се модернизират и улеснят процесите, свързани с безопасността и здравето на работното място. Фактът, че след Covid пандемията все повече хора работят онлайн, налага промени и в тази..
Част от "Кошера" и неговата креативна същност е Стани Милев. Той е създателят на студио за анимация и криейтив Chase a cloud, което работи с утвърдени имена на световния пазар. Дългогодишният му опит е свързан със създаването на различни успешни и неуспешни бизнеси, той е дизайнер/аниматор/създател по натура. Най са му на сърце собствените..
След изборите ни очаква още от същото, коментира пред Радио София доц. Иво Инджов - политически наблюдател с интерес в медийните изследвания. Според него не се очакват съществени промени. „Няма да бъде съставено устойчиво правителство, ако въобще се стигне до създаване на редовно правителство. Иначе, да, ще има преразпределение на силите в..
Екипът на предаването "Радиокафе" днес е в Интер Експо Център, където излъчваме на живо от събитието "Тук-там Кошер" - кошер от жужащи, добри енергии, на бизнеса, на младите хора, които живеят и работят в България, или живеят и работят в чужбина. Всъщност, идеята на "Тук там" е да ги свързва, за да има едно добро бъдеще за тези, които искат да се..
Друг лектор, Борислав Василев също се включи с тема за управлението на знанието във времената на дигитална трансформация. "Дигиталната трансформация много често се бърка с термина "дигитализация". Дигитализацията е просто преминаване от аналогови към цифрови продукти за компаниите, докато дигиталната трансформация е нещо по-глобално...