„Спортна среща“ - предаване за спорта като философия и начин на живот, което предоставя на вниманието на слушателите интересни коментари и мнения за най-значимите спортни събития от изминалата седмица.
В предаването от 1 август може да чуете:
Коментари за:
Събитието, което завладява света един път на четири години – какво се случи през първата седмица на Олимпийските игри в Токио. Различни гледни точки по темата.
Изключителен световен рекорд на Юлимар Рохас в тройния скок при жените - 15.67 м.
Споделени златни медали в скока на височина при мъжете между Мутаз Баршим и Джан-Марко Тамбиери (2.37 м), както и за първата победа за Италия на 100 м за олимпийски игри за Ламонт Джейкъбс. Само в рамките на 10 минути Италия спечели два златни медала и се изстреля със седем позиции напред в класирането по медали.
Последните стартове в плуването показаха изумителна победа за американците.
Женският сръбски отбор води в баскетболния турнир при жените, а при мъжете отборът на Испания остава на второ място.
Коментари за Формула 1, а с Боян Бочев разговор за българския футбол.
И още:
Разговор с доц. д-р Боряна Ангелова-Игова за развитието на спорта от миналия век до момента - различна гледна точка за Олимпийските игри, а също и за „цената“ на медалите и какво струват те на спортистите.
И още: за отборът на бежанците и участието на транс-джендър спортисти.
Презокеански пътешествия: Иво Иванов от Канзас - за гимнастичката Симон Бийлс и лекарството Риталин.
В САЩ „лавина“ от медали: 23 сребърни, 20 златни, 16 бронзови.
Токио 2020 през погледа на Калин Гугов, пратеник на Българската национална телевизия.
За работата в условия на ограничения, наложени от японското правителство и Международния олимпийски комитет. Разказ за докосването до спортните звезди и големите олимпийски моменти, заради които си струва да забравиш за неудобствата.
Слушайте "Спортна среща" всяка неделя от 16.00 - 18.00 часа, по Радио София.
В средата на седмицата коментаторите Елена Дариева и Светослав Живков разговаряха по темите: Управление във време на демокрация . Избори. "Референдумите не са лек за всякакъв случай. Но стават за "дъвка" на популисти." Особености на национални и местни допитвания – финансиране, изисквания за избирателите, провеждане. Социологическите проучвания..
В присъствието на журналисти днес бяха разяснени част от проблемите за бранша на автоинструкторите, обучаващи нови водачи на моторни превозни средства (МПС). По думите на председателя на "Българско обединение на шофьорите" Христо Радков , вината за неправоспособните шофьори на пътя пада върху обучаващите ги, когато изпитът пред..
Заради проточилия се основен ремонт на Театър София , актьорите от трупата му продължават да изнасят представления от своята програма на други столични сцени – във Военния театър, "Сълза и смях", " Théatro отсам канала", в Младежкия театър "Николай Бинев". Надеждите и очакванията и на състава на театъра, и на почитателите на Мелпомена, са..
Вдъхновена от шедьовъра на Луис Карол "Алиса в страната на чудесата“, режисьорът и хореограф Анна Пампулова създаде своя сценична интерпретация на любимата на много поколения книга. Премиерните дати на танцовия спектакъл на Балет "Арабеск" са на 21.02.2025 г. и 1.03.2025 г. в Националния музикален театър "Стефан Македонски". Музиката е на композитора..
Заложеното в проектобюджета не отговаря на исканията и очакванията от страна на КНСБ за ръст на възнагражденията в обществения сектор . Заложените 5% биха покрили само инфлацията. Това коментира пред БНР-Радио София Петър Мишев , икономически анализатор в Института за социални и синдикални изследвания и обучения към КНСБ. Той..
Фестивалът “Възможното образование“ се завръща с пълно издание от 2020 година насам, в Червената къща, а фокусът му е върху човеколюбивите образователни практики от България. За образованието, но не за невъзможните, а напълно обозрими, нови и съвсем възможни хоризонти, които се откриват пред него, е акцентът на разговора с Нели..
Нова наредба за здравословно хранене на учениците предлага за обществено обсъждане Министерството на здравеопазването. Сега действащата е от 2009 г. През 2018 г. специалистите са преработили Наредбата за физиологичните норми и това налага промени в други документи, свързани с храненето на деца в ясли, градини и в училищна възраст...