Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Полина Господинова, БАУХ: Случаите на бърнаут сред служителите са нараснали с 9% само за четири месеца

Снимка: личен архив

Пандемията обърна света, в който живеем и работим. Изправи ни пред нови предизвикателства, наложи промяна и в начина ни на работа, промени приоритетите ни – личните и професионалните. Каква промяна се случи с HR функцията, какво е настоящето и дали предишния опит може да помогне?

Есенната конференция на БАУХ тази година се проведе на 18 и 19 ноември, във виртуален формат на тема “HR: Social vs Human Distancing”.

„Това е събитие, чрез което искахме да отразим всичко това, което се случва през последната година и половина – две в света на управлението на човешките ресурси. Темата, която беше във фокуса на програмата беше за социалната дистанция, в която ние така или иначе живеем и работим близо две години“, каза в студиото на Радио София Полина Господинова-Георгиева – изпълнителен директор на БАУХ.

Тя добави, че въпреки ситуацията, в която се намираме всички, решение има и то е човешкото отношение и ключовата роля на лидерите.

Посоката на дигитализация в процеса на работа е посока, в която са били насочени HR специалистите и преди пандемията, посочи Полина Господинова-Георгиева. 

Covid послужи като катализатор на тези процеси и прекалено бързо навлязохме в новата нормалност, в този смисъл не съвсем подготвени“, коментира изпълнителният директор на БАУХ.

Приоритет за експертите остава завършването на процеса на промяна, както и да помогнат на хората да подобрят тяхната готовност за работа в новата среда, каза още Полина Господинова-Георгиева.

Тя цитира проучване, по данни от доклад на Microsoft – Work Trend Index, от юни 2021, от което ства ясно, че над 41% от работещите в момента хора в световен план обмислят да напуснат работата си, а само за периода април-юли 2021 г. с 9% са нараснали случаите на бърнаут сред служителите, по данни на Glint.

Подробности можете да чуете в интервюто на Катя Василева с Полина Господинова-Георгиева.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Историята оживява - Учителят Петър Дънов, части 1, 2 и 3

Срещаме ви с личност, даваща смисъл и надежда на духовното начало у човека.  Той вярва, че любовта, истината, правдата, мъдростта и добродетели са качествата, които човек трябва да изработи в себе си, за да бъде най-добрата си същност.  Този човек наричат Учителя!  Да представиш Петър Дънов - Учителя, създателя на Обществото на Всемирното бяло..

публикувано на 27.07.24 в 16:00

Софийски разкази - София преди Освобождението

Как е изглеждала София през 1878-9? Изостанал град ли е бил? Къде е бил "Хендекът", ограждал града? Какво е било населението? Защо е намаляло преди да стане столица? Кои са махалите/кварталите: Язаджийска, Баш чешма, Драз и други? На всички и на други подобни въпроси, отговорите са в звуковия файл:

публикувано на 27.07.24 в 15:00
Ева и Йордан Соколови

Адресите на любовта - Ева и Йордан Соколови

В тежък развод пламва любовта на биохимичката и юристът Ева Соколова е професор по биохимия. Специализирала е като Хумболтов стипендиант в Германия, а докторската си дисертация е защитила в Московския химикотехнологичен институт Менделеев.Йордан Соколов е изявен юрист, председател на Народното събрание, бивш министър на вътрешните работи,..

публикувано на 27.07.24 в 13:55
Калоян Захариев

Във Вселената няма правилен ред

„Ех, магесническа му работа“ от Калоян Захариев - интервю с автора: "Писането ми отне малко време. Роди се без план, идея. Всичко тръгна от самосебе си. Главният персонаж е некромант. Тръгнах с идеята да бъде като Тери Пратчет, но реших да си измислям неща. Във Вселената няма правилен ред. Пиша нещо, което ми харесва, като пишеш един роман си мислиш..

публикувано на 27.07.24 в 11:35

Всеки може да помогне

Националната асоциация на доброволците в Република България организира безплатен уебинар на тема "Основни знания и умения за спонтанни доброволци за действие по време на горски пожари". Георги Влайков, директор ЦПО „Доброволец” с подробностите: "Планираме да запознаем доброволците как се работи на терен, какви са основите рискове, с каква лична..

публикувано на 27.07.24 в 10:43

Да има пълноценно общуване на село

Практически уъркшоп „Малка пермакултурна градина" - събеседник от с.Негушево е Михаела Танева от Фондация "Повей": "Стартираме поредица от практически насочени семинари, показваме различни начини да пшроизвеждаме собствената си храна и така да съживим мястото, училището. Вече е възстановено първото училище, с което започнахме преди години. Проектът..

публикувано на 27.07.24 в 09:52

Изкуственият интелект и здравеопазването

Изкуственият интелект става нещо все по-всеобхватно и намира приложение във все повече сфери. През последните години той значително навлезе и в здравеопазването. „Да кажеш, че изкуственият интелект участва в нещо е като преди 20 години да кажеш, че софтуер участва в нещо“, смята Георги Къдрев – съосновател на две от революционните компании в..

публикувано на 26.07.24 в 18:24