Направила своята първа хореография едва на 15 годишна възраст за състезание, Димитрова сподели, че тогава нейната ръководителка я е окуражила да продължи напред и след това.
„Много е важно да присъства човек, който наистина те мотивира и ти вдъхва увереност, тъй като аз имах големи притеснения, аз имах страх от сцената доста дълго време преди да се пречупя“, допълни тя.
Нейна група деца живеещи в Монголия на които тя е направила хореографията са получили покана за престижни конкурси вкл. и в Лос Анджелис.
„И всичко се случва онлайн, преподавам им онлайн, хореографирам онлайн, та тези танци излязоха на сцена“, заяви Димитрова.
Бетина Димитрова е и част от новосформираната танцова компания „Project 360“, която се стреми да създаде професионални танцьори, които да се занимават с джаз, хип-хоп, балет, съвременен танц, като по думите й програмата е със смесена стилистика. Тя сподели, че готвят спектакъл, който е с подкрепата на международен екип, като премиерата ще се състои у нас през лятото.
„Танцьорите сме само българи, хореографите ни са българи и смея да кажа, че са едни от най-добрите хореографи и въобще преподаватели в България“, добави Димитрова.
Предстои и премиерата на филм, който е в чест на Маргарита Градешлиева, която по думите й е първата жена в България преподаваща „греъм техника“. В него младата танцьорка ще представи етюд „греъм екзерсис“.
За бъдещите си планове Димитрова каза, че иска да пътува, да учи, да натрупа опит и след това да се върне в България за да го сподели.
Подробности можете да чуете в звуковия файл.
Близо 600 бездомни, които са настанени в трите центъра за временно настаняване в София, получиха основни хранителни продукти, благодарение на съвместната инициатива на Столичната община и Българската хранителна банка (БХБ). “Тази инициатива не е само за осигуряване на храна, а и за създаване на усещане за грижа и внимание“, казва зам.-кмета Надежда..
“Tokonomia“ е наречена изложбата, която ще открие Фестивала на чая (FesTeaval) в Централни хали. Има ли красота в ефимерното, нетрайното, кратката среща? Заслужава ли си да правим такова изкуство – което не изглежда създадено да издържи векове напред, което не е шлифовано до блясък, има бръчки като зряла жена или мъж и е крехко като..
Когато денят започне да расте, колекцията от орхидеи в Ботаническата градина на БАН започва обилно да цъфти. Именно затова вече 17-а година специалистите организират изложба през този сезон. Сегашното издание на цветната експозиция ще продължи до 1 март, разказа пред БНР-Радио София доц. д-р Антоанета Петрова от Сектор „Тропически и..
Предварителен анализ на планирането и изпълнението на държавната политика за младежта в България, за периода 2010-2024 г., беше представен от Националния младежки форум. Данните сочат системни пропуски, липса на прозрачност и ефективност, както и опасно нисък приоритет на младежките въпроси в държавната политика. Анализът е изготвен на..
Представяме младия музикант Георги Дачев , който пристига при нас от българската рок столица Каварна. Георги Дачев вече е по-известен като вокалист, китарист и бендлидер на групата "Do Sho band". За него музиката е призвание. Казва, че тя е негово препитание през целия му съзнателен живот. А иначе… "Пропях преди да проходя, още от..
Електромобилите са на фокус в следващото издание на рубриката "Мисли в зелено", която се осъществява между Радио София и Сдружение "Соларна академия - България". Електромобилите са нова вълна в автомобилите, които коренно промениха начина на ползване и на зареждане, коментира пред Радио София Наталия Петрова – "Развитие пазар..