Стоянов сподели, че малки семейни производители ще представят продукцията си, част от която не може да се намери в магазинната мрежа, като шоколад с рози, сладка и козметика, и призова всеки, който иска да присъства на събитието да дойде.
"Кампанията тръгна спокойно, в момента още не е почнала цялата долина да се бере, така че не може да се правят някакви конкретни предположения как ще протече самата кампания. Но иначе в дългосрочен план грешката, която направихме като държава е, че не си защитихме като приоритетен отрасъл розопроизводството. И оттам икономически допуснахме страни, които са извън ЕС да работят през наши документи в Европа", каза Стоянов.
Той заяви, че отрасълът е много специфичен в целия Европейски съюз и тъй, като само ние имаме българска роза той трябва да е стратегически.
"Това, което от миналата година "Българска розова долина" като сдружение прави са няколко неща, които са много ясни, много са кратки, лесни за изпълнение. Това е да мине субсидирането на килограм за хора, които са работили, брали и т.н. за да не изтичат парите в хора, които не гледат градини, изоставени, дори не са в България, пък получават помощи, което е изключително обидно", каза Стоянов.
Той добави, че следващата стъпка е да има контрол на вноса на продукти, които са имитиращи българско розово масло – те да се внасят, но да са обозначени като такива.
"Идеята е да се стабилизираме и да не ни разклаща всяка една малка криза. Буквално миналата година беше на ръба розопроизводството да бъде заличено", заяви Владимир Стоянов.
Повече подробности можете да чуете в звуковия файл.
От 7 до 14 юли 2022 г., в Doza Gallery, може да бъде видяна изложбата “Сергинови: бащи и синове“ , която представя три надграждащи дискурса на три поколения. Кирил Сергинов, Борис Сергинов и Кристиян Сергинов споделят една и съща страст към изкуството. Въпреки че всеки от тях е поел по различен път чрез своето изкуство и тримата артисти..
През последните години всички световни технологични гиганти включват речеви услуги в техните продукти. Използването на реч става все по-предпочитан от хората начин за комуникация с машините . Най-новите постижения на Института по информационни и комуникационни технологии на БАН в тази област ще бъдат представени на 7 юли, в 11:00 часа, в зала..
До 20 юли любителите на комиксите могат да видят третата национална изложба на българския комикс , организирана от СБХ и Сдружение „Проект Дъга“. „София Комикс Експо 2022“ е изложена в галерия „Шипка 6“ на СБХ. На нея могат да се видят над 200 произведения от 43 български автори. В рамките на събитието посетителите ще имат възможност да посетят..
Иновативен начин за напояване на новозасадени дървета ще се прилага в София през летните месеци. Проектът е заимстван от община Виена, а у нас методът е разработен от Лесотехническия университет. „Поставят се зелени пликове, които се пълнят с вода, тип капково напояване. За по-продължителен период от време осигурява необходимата влажност на..
Основният риск, пред изпълнението на бюджета и заложените в него извънредни мерки, е политическата нестабилност, коментира в ефира на Радио София Адриан Николов, икономически анализатор в Института за пазарна икономика . „Ние не знаем дали ще има ново правителство в рамките на този парламент, дали то ще е в състояние да провежда..
Дани идва от семейство на музиканти, като нейната майка е музикант и вокален педагог, а от 4 годишна тя свири на пиано под нейно ръководство. Младото момиче е музикален редактор в програма "Хоризонт", завършила е бакалавър "Музикален и арт мениджмънт" и магистратура "Поп и джаз пеене", но споделя, че слуша всякаква музика. Дебютната й..
Венцислав Божинов от издателство "Рива" разказа пред Радио София за книгата "Жозеф Фуше – Геният на задкулисните игри и шпионажа“ от Стефан Цвайг. "Тук, когато говорим за тази книга трябва да кажа, че в нея се срещат две големи личности. Едната е писателят Стефан Цвайг, а другата е Жозеф Фуше. Жозеф Фуше малко остава в сянка. Хората, които..