"Ние знаем, че за да играем тук ни трябват четири разрешителни - от Зелената зона, от архитектите, от полицията и от кмета. Не мислете, че сме наивни. Ние обикаляме вече от 33 години!" - казва Алберто Фолини.
Част от особеностите на тяхната професия е да разберат правилата и начина, по който работят институциите в града, в който отсядат. Без да знаят, че Зелената зона важи и в събота те получават глоба за неправилно паркиране. Това, за което идват всъщност е да зарадват малките зрители.
"Ние сме дошли тук, защото искаме да дадем нещо на хората, не защото искаме да припечелим" - казва Ленка - творческата половинка на Алберто.
Особеността и може би също изключителността на цирка "Джиролдон" ни кара да го определим като "занаятчийско ателие". Собственоръчно изработват дрехи и кукли. Двамата създават сами сценария и диалозите, както и режисурата и хореографията на техните представления. Сами се договарят за ангажиментите, търсят мястото и пътуват с цирковата шатра, материалите и целия инвентар. Разпъват шатрата сами и продават билетите на месната публиката.
Кметът на район "Триадица" - Димитър Божилов сам се заема с това да придвижи процедурата по издаване на разрешително по-бързо. Той си комуникира с артистите по електронен път още преди да са пристигнали.
"Аз ги информирах за тези чисто административни стъпки, които трябва да предприемат, но като хора на изкуството, а и като хора на път, за съжаление не им е достигнало време, за да изготвят тези книжа", споделя кметът на район "Триадица".
Цирк "Джиролдон" ще остане в София още 10 дни.
Подробности чуйте в звуковите файлове.
Близо 600 бездомни, които са настанени в трите центъра за временно настаняване в София, получиха основни хранителни продукти, благодарение на съвместната инициатива на Столичната община и Българската хранителна банка (БХБ). “Тази инициатива не е само за осигуряване на храна, а и за създаване на усещане за грижа и внимание“, казва зам.-кмета Надежда..
“Tokonomia“ е наречена изложбата, която ще открие Фестивала на чая (FesTeaval) в Централни хали. Има ли красота в ефимерното, нетрайното, кратката среща? Заслужава ли си да правим такова изкуство – което не изглежда създадено да издържи векове напред, което не е шлифовано до блясък, има бръчки като зряла жена или мъж и е крехко като..
Когато денят започне да расте, колекцията от орхидеи в Ботаническата градина на БАН започва обилно да цъфти. Именно затова вече 17-а година специалистите организират изложба през този сезон. Сегашното издание на цветната експозиция ще продължи до 1 март, разказа пред БНР-Радио София доц. д-р Антоанета Петрова от Сектор „Тропически и..
Предварителен анализ на планирането и изпълнението на държавната политика за младежта в България, за периода 2010-2024 г., беше представен от Националния младежки форум. Данните сочат системни пропуски, липса на прозрачност и ефективност, както и опасно нисък приоритет на младежките въпроси в държавната политика. Анализът е изготвен на..
Представяме младия музикант Георги Дачев , който пристига при нас от българската рок столица Каварна. Георги Дачев вече е по-известен като вокалист, китарист и бендлидер на групата "Do Sho band". За него музиката е призвание. Казва, че тя е негово препитание през целия му съзнателен живот. А иначе… "Пропях преди да проходя, още от..
Електромобилите са на фокус в следващото издание на рубриката "Мисли в зелено", която се осъществява между Радио София и Сдружение "Соларна академия - България". Електромобилите са нова вълна в автомобилите, които коренно промениха начина на ползване и на зареждане, коментира пред Радио София Наталия Петрова – "Развитие пазар..