„Спортна среща“ - предаване за спорта като философия и начин на живот, което предоставя на вниманието на слушателите интересни коментари и мнения за най-значимите спортни събития от изминалата седмица.
Спортните събития от изминалата седмица с акценти в предаването от 2 октомври:
Коментари за: Трагедията на футболния двубой в Индонезия с множество жертви и ранени.
В Изборния ден:
Гласуването, защо е добре да не бъдем пасивни?
Димитър Ганев – главен редактор на Радио София с актуална информация за Изборния ден.
Волейбол: Българският национален отбор – жени, също отпадна, но успя да спечели мач с Казахстан, след като натрупа поредица от загуби.
Завърши Световното първенство по баскетбол за жени в Австралия. То бе с рекордна посещаемост 15 696 хил. души. Те видяха разгромяващата победа на Щатите над Китай с цели 40 точки разлика. 4-та поредна титла за американките.
Формула 1.
Българският пилот Никола Цолов е новият шампион на испанската Формула 4.
Събеседници:
Васил Върбанов – с коментар за спортното събитие „Ънбоксинг“. Фестивал на нетрадиционните спортове, провел се по инициатива на Община „Слатина“ на стария стадион „Академик“. Представени бяха спортове като бейзбол, крикет, ла крос, пикълбол,американски футбол, ръгби, кросфит, бадминтон, стрелба с лък и дори капуейра.
Информация и за съвместната инициатива на Васил Върбанов с д-р Светлозар Василев, за вкарване на спорта ръгби в учебните програми на два от най-големите вузове в България – Софийския университет „Св. Климент Охридски“ и Нов български университет.
Минутите на Иво Иванов:
За приключенското му участие в индианска церемония.
За Европейската титла на Щатите по баскетбол. И още..
Никола Ибришимов: За Sofia Open и какво се случва в света на тениса.
Слушайте "Спортна среща" всяка неделя от 16 до 18 часа по Радио София.
Ако приемствеността е едно от най-хубавите качества на БНР, то Радиотеатърът е значима част от сърцевината му. От основателите до техните наследници, от реализиращите го до поколенията, работещи с тях. Слушаме един от тонмайсторите, през чийто пулт е минала голяма част от продукцията на Радиотеатъра - Митко Василев, доцент в НБУ, в разговор с Боян..
Историческите сгради на БНР са темата на днешното ни предаване в деня на 90-та годишнина на Радиото с главно "Р": "Oт "Бенковски", в спомените на Кирил Разсуканов за Родно радио , през "Московска", на ъгъла с "Бенковски" заедно със Здравко Петров, до "Драган Цанков" 4 - старата сграда, с разказа на Теодор Караколев от фондация "Български архитектурен..
В Лозенец още кънти споменът от чутовните кабарета на Сирак Скитник и жена му Олга. Къщата им на ул. „Борова гора“ е създадена по съновидение Старите лозенчани и до днес си спомнят за домашното кабаре на една от най-известните двойки в София преди войната Сирак Скитник (основател на БНР) и съпругата му Олга, наричана от всички Сирачката...
Човекът в радиото и изкуствения интелект - Трябва ли да преосмислим БНР заради новите технологии и трябва ли общественото радио да има по-различен подход към използването на ИИ в сравнение с останалите медии? Събеседници : Никола Тулечки (НТ), инженер, който се занимава с работа с данни. Основател на Сдружение „Данни за добро“ и водещ на..
10 въпроса към генералния директор на БНР по повод 90 годишнината на БНР – Милен Митев и синтез на отговорите му (пълните - в звуковия файл): Винаги бъдещето – Времето се изкривява – Трябва да се опитваме да правим нещата както ще се правят утре. – Традициите са слабата и силната ни страна – Журналистите са се опитвали да бъдат близо до..
Ерсин Мустафов от "JEREMY?" споделя пред Александра Илиева и Елисавета Белеганска за своите отношения с Радиото и мястото на българския език: " Различно е усещането да слушаш музиката си по радиото. Много уютно ми е да слушам на стар приемник. Много време търсехме място за запис, където музиката ни да не звучи зле и китаристът Косьо..
В деня на 90-та ни годишнина, в "Радиокафе" си говорим за любопитни и важни части от историята на радиото. Първият час е посветен на Гласовете на радиото – назад във времето, когато една от най-важните фигури в радиото за слушателите са говорителите . Златният ни фонд припомня гласа на първата говорителка на Радио София през 1933 г., Венче Добрева:..