"Коловози имаше без съмнение, но всеки ремонт се прави за да стане по-хубаво, а не по-лошо. Знаете, че СОС не се занимава с ремонти, ние сме градският парламент. Тъй като обаче проблемът е много голям, хората е важно да знаят, че на никой не му харесва как изглеждат пренаредените жълти павета в проблемните участъци", отбеляза Георгиев.
Той каза, че за съжаление т. нар. "черен списък" за фирми не е ефективен механизъм за контрол и в България няма примери това да е сработило:
"За да не се нарочва някой така, пък да се отстреля конкуренцията чрез въздействие, законът предвижда много ясни критерии кога една фирма може да влезе в черния списък. И това е ако най-важната в случая хипотеза - договорът да бъде развален по вина на фирмата изпълнител и това бъде потвърдено от Българския съд или арбитраж".
Георгиев каза още, че това, което може да се направи е да се налагат глоби и подчерта, че за този ремонт не е дадена нито една стотинка от парите на софиянци, както и, че съобразно документите ремонтът не е приет от общината и представлява все още строителна площадка, по която се работи. Освен това посочи, че ако се развали договора, това означава да се изгуби европейското финансиране.
Относно скоростното придвижване и зачестилите пътни инциденти, Георгиев сподели, че радарното табло показва много лоши данни - хиляди нарушители в късните часове с превишена скорост са пресекли кръстовището бул. "Черни връх", където тази година стана катастрофата с двете загинали момичета. Той отбеляза, че трябва да бъде увеличен броя на полицаите по улиците на София, както и това, че ще бъдат поставени повече контролни табла.
По въпроса за велолентите и автомобилите, които паркират върху тях Георгиев каза, че на огромна част от кръстовищата има камери и исканията са, с информацията от тези близо 600 камери общините да могат да глобяват. Той сподели, че за казуса с обезщетението на частните собственици в кв. "Горубляне" за изграждането на парк "Въртопо" трябва да се намери решение, което да е в баланс между частния интерес, зелената инфраструктура и парка.
Повече подробности можете да чуете в звуковия файл, както и да гледате цялото видео:
В поредицата “Историята оживява” ви представяме живота и откритията на доктор Стамен Григоров. Първата нинчаст бе за Lactobacillus Bulgaricus:
Как поезията може да докосне всеки от нас посредством правилния прочит? Как този декември хиляди се събраха в зала 1 на НДК и преоткриха стиховете на българската поезия в Поетите? Поезията е лично преживяване, в което присъства много математика и има формула – трябва само сами да формулираме нейната сентенция. Събеседник по темата ни е Диана..
Коледа с КласикАрт и Вероника Тодорова на 21 декември от 17 часа КласикАрт завършват тази своя така интересна творческа година с един истински празничен концерт с много, много гости – Коледа с КласикАрт. „Аз имам 65 деца за този концерт – деца, които обичам и обгрижвам като мои! Това са талантите от Детският филхармония с диригент Милена Яцино,..
С травъл влогъра Десислава Иванова за пътуванията и доброволствата: "Тази година съм пътувала по-малко от предните две, само 122 дни. Мислех, че въобще не съм пътувала, а се оказа, че е една трета от годината. Беше много предизвикателно, позабравих лошите неща, горчивото изчезна. Две трети от пътуванията бяха непланувани. В главата си отивах в..
На 23.12.2024, 27.12.2024, 30.12.2024, 31.12.2024 и 02.01.2025 г., 03.01.2025 г., голяма част от линиите на столичния градски транспорт ще работят по празнични разписания, съобщиха от Столичната община. Изключение правят следните линии, които ще работят по делнични разписания: - Метролинии 1, 2, 3 и 4 - Автобусни линии № Х9,..
Над 5 тона храна успя да събере софийската фондация "Дари храна, дари любов” само за няколко часа в началото на месеца. Даренията са за възрастни хора от малките села в Северозападна България и се очаква количеството да стигне за близо 600 души. Фондацията е създадена през 2019 г. от младите момичета Вяра Кузманова и Ваклина Стоянова, когато..