Виктория участва в много престижни фестивали и академии като "Моцартеум", Залцбург; "Сантандер" ; "Музика Мунди", Брюксел; "Аполония", Созопол; "Софийски музикални седмици"; "Дни на музиката в Балабановата къща", Пловдив; "Канети", Русе; "Европейски музикален фестивал", фестивал за клавирна съвременна музика "ppianissimo" и др.
Работила е с имена като Михайл Воскресенски, Дмитри Алексеев, Пол Бадура-Шкода, Наум Груберт, Борис Берман, Пламена Мангова, Боян Воденичаров, Лилия Бояджиева; камерна музика – Иври Гитлис, Максим Венгеров, Гавриел Липкинд, Франц Хелмерсон, Ференц Радош, Александър Бондурянский, Елена Ашкенази и др.
Атанас Кръстев е роден в София в семейство на музиканти. Завършва НМУ "Любомир Пипков" (2007) и НМА "Панчо Владигеров" с магистърска степен в класа на проф. Анатоли Кръстев (2012). От 2011 г. до 2014 г. специализира при проф. Наталия Шаховская в "Ескуела супериор де музика Рейна София" - Мадрид. През април 2016 защити успешно докторантура в НМА, където е главен асистент по виолончело.
Посещава майсторски класове по виолончело на Давид Герингас, Антонио Менезес, Франс Хелмерсон, Арто Норас, Наталия Гутман, Даниел Вайс, Люис Кларе, Албан Герхард, Янг Чанг Чо, Томас Керъл, Роберт Коен, Йоханес Горицки, Мария Клигел, Райнхард Лазко, Томас Деменга и др.
Има 16 преобладаващо първи и извънредни награди от международни конкурси в България, Австрия, Испания, Чехия, Сърбия (2001-2015). За високи постижения в областта на музикалното изкуство е удостоен с: Грамота и Награда на Министерството на културата, Звание на Академията за млади таланти, Награда "Златна муза" (за изпълнение на руска музика) и "Кристална лира" на СБМТД (2007 и 2012), Награда за камерна музика в Мадрид (връчена от Кралица София).
"Това, което смятам, че е най-големият ни успех е, че ние правим това, което обичаме, изкарваме си хляба с това, което обичаме, щастливи сме от това, което правим. Всеки ден, аз смело мога да заявя, отивам с желание на работа и мисля, че до този момент това е най-големият успех, който един човек може да има. А всичко друго, което съпътства като такива акценти в живота е просто резултат от това, че ти обичаш това, което правиш", сподели Кръстев.
Концертирал е в Австрия (Виена), Франция (Париж), Холандия (Алкмаар и Берген), Италия (Венеция и Сиена), Испания (Мадрид, Сантандер, Толедо), Русия (Москва), Гърция, Чехия, Словакия, Сърбия, Бразилия (Рио де Жанейро, Сао Пауло) и др., на всички отговорни български подиуми и фестивали. Атанас Кръстев е многократно солист на симфонични оркестри – в гала концерта в Новогодишния фестивал в НДК, посветен на присъединяването на България към Европейския съюз, на "Зимни музикални вечери"- Русе, Европейския музикален фестивал, "Софийски музикални седмици", "Мартенски музикални дни" , Международния фестивал "Варненско лято". Участва в Камерния фестивал в Пловдив, Празници на изкуствата "Аполония", "Пиано екстраваганца", "Дни на музиката в Балабановата къща", Братиславския музикален фестивал, в серията New masters, в Холандия и др.
Двамата музиканти ще представят същата програма днес, 10 ноември 2022 г. в Бургас от 18.30 ч. в Морското казино и утре в същия час в Сливен. Входът навсякъде е безплатен.
Повече подробности можете да чуете в звуковия файл.
Невена Николова и Данаил Конов са имена от екипа на радио София - той идва от Враца в София в 2015, тя идва от радио Шумен. Още за техния път към и в радиото - в звуковия файл: Може ли по обява да намериш призвание и има ли значение какво казват родителите? Кои са най-сладките позиции, каква е разликата между новинар и водещ, както и репортер -..
Гостува ни актрисата Маргарита Костова. Надежда Герова разговаря с нея относно призванието актьор и всичко, което заобикаля един човек на изкуството. За работата на актрисата в куклени и драматични постановки и как предава занията си на деца и младежи нека чуем повече сега.
Какви са предизвикателствата пред младите хора в България? Каква е ролята на активните граждани за преодоляване на разделението в обществото? По темата ни гостува Мирослав Цеков, председател на Форум гражданско участие: "Отвореното ни писмо до НС бе провокирано от насочени срещу НПО призиви от политически сили в НС. Това е откровена заплаха и опит..
Албена Димитрова от Американския Университет в Благоевград представя състезанието по социално предприемачество "Станция Иновация": "Аз съм втори семестър в първи курс, следвам два бакалавъра. Клубът ни за по-добро общество организира благотворителни базари и в "Станция Иновация" парите също ще отидат при лица в неравностойно положение. То се..
В месеца на любовта търсим формулата за здрава връзка в примерите около нас. Книгите събират ли хората? Събеседници: Темз Арабаджиева и Антон Биров: "Вчера вечерта много исках да затворя вратата и да си чета книга. Любовта не е един конкретен ден. Нямам нищо против празника, стига малките прояви на любов да не са само един ден. Същото е с..
Как интересът на децата към книгите оформя читателските нагласи в бъдеще и какво има и трябва да има в списъка с книги до 12 клас? Събеседникът ни Борис Илиев е учител по български език и литература в Националната природоматематическа гимназия (НПМГ) „Акад. Любомир Чакалов“, която завършва като ученик: "Моите ученици много обичат да четат, но..
Разговорите са с Еди Емирян - един от стожерите на "Хоризонт" и с Милен Димитров - редактор в Дирекция “Дигитални програми”, направление “Интернет портал” на Българското национално радио. Също така Милен работи към Златния фонд на Радиото. И, разбира се, по-младите от нас го познаваме, като постоянен лектор в БНР Академията, създадена с методическа и..