Бобрата с големите проблеми е успешна, когато ги разделим на по-малки.
Иван Белчев от ПП „Демократична България“ на гости в „Късното шоу“ на Радио София в разговор за бързането за промени в изборния кодекс, бившите партньори от БСП, поведението на ПП ГЕРБ, нужните законопроекти и мотивацията да бъдеш политик.
Слушайте епизода тук:
Служебното правителство отговаря на повечето запитвания, особено в сферата на екологията. Тези въпроси са важни и дават възможност за широки обществни дискусии.
„Трябва да тръгваме от гражданите, от огранизациите, които се занимават в детайли с дадена тема и от там да започваме да изграждаме комуникацията си, а ние като народни представители сме посредници, нищо друго.“
Белчев вижда, че има закони и идеи, които успяват да съберат депутати с различни разбирания в търсене на общо решение, но всичко приключва, когато се стигне до законопроекти, които дават възможност за корупционни практики.
Поведението на ГЕРБ спрямо „Демократична България“ Белчев определи като стратегия, а различията между политически сили - големи. „Демократична България“ не би подкрепила ГЕРБ.
„Ние не можем да подкрепяме един режим в една партия, в която еднолично се взимат решения и някой, ако сбърка, той веднага бива нахокан.“
По темата за екологията Белчев подкреки нуждата от конкретни действия, като пример посочи липсващ закон за миризмите. Те крият невидими, но опасни за нас частици.
„Има градове, които са обречени да се обезлюдат по такива причини.“
Цялото интервю с Иван Белчев чуйте в звуковия файл.
В месеца на любовта търсим формулата за здрава връзка в примерите около нас. Книгите събират ли хората? Събеседници: Темз Арабаджиева и Антон Биров: "Вчера вечерта много исках да затворя вратата и да си чета книга. Любовта не е един конкретен ден. Нямам нищо против празника, стига малките прояви на любов да не са само един ден. Същото е с..
Как интересът на децата към книгите оформя читателските нагласи в бъдеще и какво има и трябва да има в списъка с книги до 12 клас? Събеседникът ни Борис Илиев е учител по български език и литература в Националната природоматематическа гимназия (НПМГ) „Акад. Любомир Чакалов“, която завършва като ученик: "Моите ученици много обичат да четат, но..
Разговорите са с Еди Емирян - един от стожерите на "Хоризонт" и с Милен Димитров - редактор в Дирекция “Дигитални програми”, направление “Интернет портал” на Българското национално радио. Също така Милен работи към Златния фонд на Радиото. И, разбира се, по-младите от нас го познаваме, като постоянен лектор в БНР Академията, създадена с методическа и..
Курубаглар, Лозеница, Лозенец - трансформациите в името са не по-малки от трансформациите на мястото:
„Не е измислица морето и щастието съществува“. Ако тази строфа ви се падне в късметче към кафето без да е споменат автора, да знаете, че той е Христо Фотев, създателят на едни от най-четените, рецитирани и цитирани любовни стихотворение в съвременната българска поезия. „Светлите безумства“ на влюбванията му довеждат до три брака и любовен..
"Читателските практики в България 2006 – 2022 г." е социологическо изследване под научното ръководство на проф. Александър Кьосев, който го представя в ефир: "Корабът потъва бавно" по отношение на четенето на хартиен носител. Но само четене ли е общуването с електронните носители? Изследването е за четенето в свободното време, не за..
Мария Тарашманова представя " Карта пътеводител на България" - всичко, което трябва да знаем за най-доброто преживяване в България и обновяване на новите най-популярни туристически обекта в страната: "Наблягам на местата в България, които са суперкрасиви. Желанието ми е повече българи и чужденци да открият не само популярните дестинации...