Как дигиталните технологии вече променят българската здравна система?
Защо всеки един от нас трябва да е част този процес?
Отговорите на този въпроси третира "Код: Живот" - първият документален филм за дигитално здравеопазване у нас.
Лентата събира на едно място здравни и дигитални експерти, лидери на мнение в лицето на проф. Иво Петров, д-р Александър Симидчиев, д-р Радослав Мангладжиев, д-р Бойчо Бойчев, Радой Павлов, доц. Рада Маркова, както и пациенти.
Премиерата е насрочена за 8 февруари от 19:00 ч. в кино „Люмиер“.
Входът е свободен, но предвид ограниченията на залата, се изисква предварителна регистрация.
Поканата е от Българския клъстер за дигитални решения и иновации в здравеопазването (БКДРИЗ).
„Във филма задаваме въпроси, даваме и отговори. Дигитализацията има много по-дълбок и богат смисъл, не става дума само да електронизираш нещо. За съжаление темите за дигитализация като че са недоразбрани (и не само в България). В по-развитите общества обаче има по-съществен граждански принос. Озаглавихме филма така, защото осъзнахме като организация, че наистина технологиите спасяват човешки животи, не е празна мантра или нещо абстрактно - отбеляза Мира Ганова (▲) - изпълнителен директор на БКДРИЗ. И подчерта – Дигитализацията не е панацея, няма да реши всички проблеми в здравеопазването, но е най-силният инструмент, който може да подкрепи здравните системи, за да бъдат по-устойчиви и ефективни.“
По думите ѝ това не е проект с мандат, а дългосрочен, еволюционен процес.
Пренасяме се в света на Захарий Зограф - един от прочутите майстори иконописци от периода на Българското Възраждане. Личност, която полага основите на светското изобразително изкуство у нас. Прави го с безспорния си талант, проникновение, със смайващи изкусност и изразителност на образите. Неговият характер и житейски събития обаче продължават да..
Стара София в спомени от Златния фонд на БНР, записани от актьори. Както и записки на софиянци. Началото е с дошлата в столицата от Пазарджик г-жа Рада Киркович, след нея слушаме спомени на Христо Златарев. Разбира се, не пропускаме и тези на Михаил Тенев, Тодор Влайков, Иван Вазов и Елисавета Багряна. Какво е мислел Дондуков за джамиите и какво е..
Световният бас и дипломиран академичен художник се заглежда в Анна-Мария още когато е ученичка в балетното училище и танцува малки роли в операта. Но изчаква осем години да порасне, за да я покани на среща. Така започва любовната история между Никола Гюзелев и съпругата му. Не им достига по-малко от месец, за да отпразнуват 30-ата годишнина..
Колко често необвързаните българи излизат на реални срещи? Проучване на българска мачмейкинг платформа, обхващащо над 5000 необвързани мъже и жени на възраст между 25 и 45 години, разкрива интересни, но и малко обезкуражаващи тенденции. Повече от Радослава Карамихалева, мачмейкър: "При нас срещите се случват на живо. Задаваме въпроси, от които..
Подари любов на българските баби и дядовци за Коледа с фондация " Дари храна, дари любов ". Как - разказват доброволците Галена Ганчева и Димитър Костадинов: "От самото начало познавам една от основателките на фондацията и нямаше как да устоя да не се включа. Учехме се в хода на случващото се. Доброто е заразно, цялото нещо ни сближи." (Галена) И..
Как България попадна в книгата на Гинес с нов рекорд, поставен в София Нов световен рекорд беше поставен в София преди броени дни. 440 човека играха едновременно през смартфоните си една от най-старите видео игри в историята на човечеството – играта Понг. Това се случи по време на гейминг събитието GAME ON на 24 ноември, в което се включиха някои от..
Националният военноисторически музей кани всеки уикенд на коледна образователна игра „Мисия разузнавач – Спаси Коледа“ за седма поредна година. Подробностите от Славея Сурчева, връзки с обществеността НВИМ: "Коледният дух завладя екипа на музея - играта е изключително любопитна. Тя е за групи ученици и за семейства. Продължава около час и половина,..