„Постановката по романа „Живак" се играе вече 10 години“, твърди той, включвайки се в ефир на път от Смолян, след поредното представление.
„Наскоро направихме 250-ото представление. За тези години успяхме да съберем много публика, да играем спектакъла редовно и неусетно бройката набъбна до 250“, казва писателят.
„Живак“ представя пред зрителите интересно разказани истории, които в по-късен етап се превръщат в книги, обикновено се случва обратното – книгата е сценарият, който се превръща в театрално представление.
Как се стигна до необичайната идея?
„Като повечето неща, постепенно се стигна до момента, в който седнах да пиша романа. Много приятели, почитатели ме питат кога ще има „Живак 2“, но още не му е дошъл момента. В същото време образите в представлението станаха любими на много хора, на нас самите са любими и можем за всеки един персонаж да направим отделни истории“, казва Димитър Живков.
Така писателят решава да „разшири“ историята от пиесата. По думите му основата, която използва за написването на романа е сценарият на пиесата и това го превръща в едно богато, доразказано приключение на образите от спектакъла.
„Това е и един прекрасен начин да отбележим 10-ата си годишнина, защото колкото и нескромно да звучи, си е постижение за един частен проект с не много популярно лице да оцелее на театралната сцена. Радостното е, че наистина спектакълът създава своята публика. По този начин именно оцеляваме и ще продължаваме да играем и след десет години", поясни още Димитър Живков.
На 20 март (понеденик) в Сити Марк Арт център, ще бъде представена малка част от романа и ще бъде „открехната вратата“ за това, което той разказва.
Чуйте още от разговора на Яна Спиридонова в звуковия файл.
Близо 600 бездомни, които са настанени в трите центъра за временно настаняване в София, получиха основни хранителни продукти, благодарение на съвместната инициатива на Столичната община и Българската хранителна банка (БХБ). “Тази инициатива не е само за осигуряване на храна, а и за създаване на усещане за грижа и внимание“, казва зам.-кмета Надежда..
“Tokonomia“ е наречена изложбата, която ще открие Фестивала на чая (FesTeaval) в Централни хали. Има ли красота в ефимерното, нетрайното, кратката среща? Заслужава ли си да правим такова изкуство – което не изглежда създадено да издържи векове напред, което не е шлифовано до блясък, има бръчки като зряла жена или мъж и е крехко като..
Когато денят започне да расте, колекцията от орхидеи в Ботаническата градина на БАН започва обилно да цъфти. Именно затова вече 17-а година специалистите организират изложба през този сезон. Сегашното издание на цветната експозиция ще продължи до 1 март, разказа пред БНР-Радио София доц. д-р Антоанета Петрова от Сектор „Тропически и..
Предварителен анализ на планирането и изпълнението на държавната политика за младежта в България, за периода 2010-2024 г., беше представен от Националния младежки форум. Данните сочат системни пропуски, липса на прозрачност и ефективност, както и опасно нисък приоритет на младежките въпроси в държавната политика. Анализът е изготвен на..
Представяме младия музикант Георги Дачев , който пристига при нас от българската рок столица Каварна. Георги Дачев вече е по-известен като вокалист, китарист и бендлидер на групата "Do Sho band". За него музиката е призвание. Казва, че тя е негово препитание през целия му съзнателен живот. А иначе… "Пропях преди да проходя, още от..
Електромобилите са на фокус в следващото издание на рубриката "Мисли в зелено", която се осъществява между Радио София и Сдружение "Соларна академия - България". Електромобилите са нова вълна в автомобилите, които коренно промениха начина на ползване и на зареждане, коментира пред Радио София Наталия Петрова – "Развитие пазар..