"Искам да се присъединя към адмирациите към ГДБОП. Не бих казал, че беше трудно да ги убедим, общо взето те също очакваха по някакъв начин някакъв канал. Имаха какво да споделят, припознаха идеята и видяха нещо, от което наистина има нужда", отбеляза Пулийски.
Той посочи, че основните киберпрестъпления са по отношение на разплащателните операции, както и при въвеждането на лични данни:
"Всеки би могъл да бъде въвлечен в някаква форма на измама, стига да бъде подходено добре психологически към него. Да бъде заблуден и да бъдат снижени неговите защити, преди да се досети, че е част от някаква измамна схема. Смятам, че измамите в своя генезис са едни и същи, просто променят средата, в която се случват. Има нещо, което забелязвам и което е тревожно като статистика - хората не си дават сметка, че всъщност не са защитени зад екрана и зад телефона. И ако аз ви попитам в прав текст: ще ми дадете ли вашата парола и вашата банкова сметка, вие ще кажете "чакай, има някакъв проблем". Учудващото е, че същите тези хора с високите познания и високия социален статус не се съпротивляват толкова много, когато използват някаква платформа за да наберат тези данни в писмен вид от клавиатурата на телефона".
Пулийски заяви, че децата също трябва да знаят как да използват безопасно електронните устройства, а не да им бъде забраняван достъпът до тях. Освен това каза, че акцията няма да е само с ГДБОП, като от КиберКлуб започват активно да работят с училища. Той отправи покана към преподаватели и представители на учебни заведения от средните училища и университети ако имат интерес да участват в съвместни дейности:
"Опитваме се да направим една голяма мрежа, на която в момента расте предимно доброволческата й част и която да увеличи осведомеността посредством различни форми на лекции и демонстрации. Всичкото това е с ясната цел, че ние няма как да променим света, който е около нас, но можем да направим по-информирани хората, за да може да бъдат по-подготвени за опасностите от утрешния ден.
Повече подробности можете да чуете в звуковия файл.
Невена Николова и Данаил Конов са имена от екипа на радио София - той идва от Враца в София в 2015, тя идва от радио Шумен. Още за техния път към и в радиото - в звуковия файл: Може ли по обява да намериш призвание и има ли значение какво казват родителите? Кои са най-сладките позиции, каква е разликата между новинар и водещ, както и репортер -..
Гостува ни актрисата Маргарита Костова. Надежда Герова разговаря с нея относно призванието актьор и всичко, което заобикаля един човек на изкуството. За работата на актрисата в куклени и драматични постановки и как предава занията си на деца и младежи нека чуем повече сега.
Какви са предизвикателствата пред младите хора в България? Каква е ролята на активните граждани за преодоляване на разделението в обществото? По темата ни гостува Мирослав Цеков, председател на Форум гражданско участие: "Отвореното ни писмо до НС бе провокирано от насочени срещу НПО призиви от политически сили в НС. Това е откровена заплаха и опит..
Албена Димитрова от Американския Университет в Благоевград представя състезанието по социално предприемачество "Станция Иновация": "Аз съм втори семестър в първи курс, следвам два бакалавъра. Клубът ни за по-добро общество организира благотворителни базари и в "Станция Иновация" парите също ще отидат при лица в неравностойно положение. То се..
В месеца на любовта търсим формулата за здрава връзка в примерите около нас. Книгите събират ли хората? Събеседници: Темз Арабаджиева и Антон Биров: "Вчера вечерта много исках да затворя вратата и да си чета книга. Любовта не е един конкретен ден. Нямам нищо против празника, стига малките прояви на любов да не са само един ден. Същото е с..
Как интересът на децата към книгите оформя читателските нагласи в бъдеще и какво има и трябва да има в списъка с книги до 12 клас? Събеседникът ни Борис Илиев е учител по български език и литература в Националната природоматематическа гимназия (НПМГ) „Акад. Любомир Чакалов“, която завършва като ученик: "Моите ученици много обичат да четат, но..
Разговорите са с Еди Емирян - един от стожерите на "Хоризонт" и с Милен Димитров - редактор в Дирекция “Дигитални програми”, направление “Интернет портал” на Българското национално радио. Също така Милен работи към Златния фонд на Радиото. И, разбира се, по-младите от нас го познаваме, като постоянен лектор в БНР Академията, създадена с методическа и..