"Още един ден в музея“ е пътеводител из музеите за деца.
Представи го Зорница Христова в предаването „Радиокафе“.
Тя съобщи, че официалната му премиера ще бъде на 13 май, събота, в Докторската градина, която е в книгата е обозначена като музейно пространство на открито. На събитието са поканени гости от музеите, които са включени в книгата. Те ще донесат предмети-загадки, които деца и родители ще трябва да разпознават.
„Разчитаме, че в Археологическия музей ще има много интересни неща от зала „Праистория", очакват се предмети и от зала „Етнография“ от НИМ, също от Военноисторическия и Природонаучния музей“, посочи Христова. Тя призова гостите също да донесат свои ценни експонати, които да участват в тази игра.
„Това са предмети с история, които всички имаме и на които много държим. Тяхната ценност е и в нас – в това, което можем да разкажем“, поясни тя и допълни, че вероятно и на самите деца ще бъде интересно да видят как техните родители разказват тези семейни истории на пътувания и правят паралел със света, който е в учебниците и света на семейния опит.
„Носете предмети-сувенири от пътуване, спомени от различни поколения“ призова тя. За тези предмети е подготвена специална сцена, макет на музей, в който те ще бъдат изложени и снимани, предвиждат се и награди за участниците.
Чуйте още подробности за събитието от разговора на Лили Големинова и не забравяйте да подарите на малките палавници вълнуващо преживяване с „Още един ден в музея“.
Невена Николова и Данаил Конов са имена от екипа на радио София - той идва от Враца в София в 2015, тя идва от радио Шумен. Още за техния път към и в радиото - в звуковия файл: Може ли по обява да намериш призвание и има ли значение какво казват родителите? Кои са най-сладките позиции, каква е разликата между новинар и водещ, както и репортер -..
Гостува ни актрисата Маргарита Костова. Надежда Герова разговаря с нея относно призванието актьор и всичко, което заобикаля един човек на изкуството. За работата на актрисата в куклени и драматични постановки и как предава занията си на деца и младежи нека чуем повече сега.
Какви са предизвикателствата пред младите хора в България? Каква е ролята на активните граждани за преодоляване на разделението в обществото? По темата ни гостува Мирослав Цеков, председател на Форум гражданско участие: "Отвореното ни писмо до НС бе провокирано от насочени срещу НПО призиви от политически сили в НС. Това е откровена заплаха и опит..
Албена Димитрова от Американския Университет в Благоевград представя състезанието по социално предприемачество "Станция Иновация": "Аз съм втори семестър в първи курс, следвам два бакалавъра. Клубът ни за по-добро общество организира благотворителни базари и в "Станция Иновация" парите също ще отидат при лица в неравностойно положение. То се..
В месеца на любовта търсим формулата за здрава връзка в примерите около нас. Книгите събират ли хората? Събеседници: Темз Арабаджиева и Антон Биров: "Вчера вечерта много исках да затворя вратата и да си чета книга. Любовта не е един конкретен ден. Нямам нищо против празника, стига малките прояви на любов да не са само един ден. Същото е с..
Как интересът на децата към книгите оформя читателските нагласи в бъдеще и какво има и трябва да има в списъка с книги до 12 клас? Събеседникът ни Борис Илиев е учител по български език и литература в Националната природоматематическа гимназия (НПМГ) „Акад. Любомир Чакалов“, която завършва като ученик: "Моите ученици много обичат да четат, но..
Разговорите са с Еди Емирян - един от стожерите на "Хоризонт" и с Милен Димитров - редактор в Дирекция “Дигитални програми”, направление “Интернет портал” на Българското национално радио. Също така Милен работи към Златния фонд на Радиото. И, разбира се, по-младите от нас го познаваме, като постоянен лектор в БНР Академията, създадена с методическа и..