Синът на секс-символа на поколения почитатели на седмото изкуство Ален Делон - Антони Делон, е френско-американски актьор, чиято кариера започва в средата на 80-те. Той бързо набира голяма популярност с роли в романтични френски филми и сериали. Днес всеки би могъл да се докосне до емоционалната му изповед, чрез автобиографичната му книга, която вече излезе на български език и се казва „По здрач“.
Повече за нея разказа в предаването „Радиокафе“ преводачът Силвия Колева.
„За мен книгата представлява една чувствена енциклопедия, една разтърсваща, дълбока, емоционална изповед. Едновременно с това, бързам да кажа, че книгата е един вид приключенски роман. Нека не звучи прекалено, но събитията, които преживява Антони Делон, просто не могат да се поберат под страниците на книгата“, увери тя.
По думите ѝ, написана е като автобиография, но не в хронологичен ред – започва от детството, но има препратки, прескачания, връщания. Не е класически биографичен роман, но обхваща целия му живот, от книгата лъха дълбока житейска философия, която направо си е доктрина, уточни тя.
В книгата ще срещнем много неизвестни неща, но в никакъв случай не в стил „анти“ Ален Делон. Антони дава съвсем обективна информация за баща си. Казва, че бащите са богове за своите синове, очакванията на Антъни са големи. За съжаление, животът му със или без баща му е в постоянно противоборство със самия него, твърди Силвия Колева.
Книгата е писана по време на пандемията, когато актьорът е намирал свободно време. В нея той споделя целия си живот – драматичната история на своето детство, щастливите моменти в младежките му години. Преживява и сериозни емоционални травми, които го съпътстват през целия му живот. От финала на книгата става ясно, че той ще запази една неясна тъга и знае много добре каква е причината, но тя ще му нашепва „можеше да бъде другояче“, разкрива Силвия Колева.
Чуйте целия разговор на Гергана Пейкова за книгата на Антони Делон „По здрач. Моят живот в семейство Делон“.
Карлос Насар е най-търсената личност, a "Гунди – легенда за любовта" оглавява филмовите търсения в Google, в традиционния годишен обзор на платформата за най-търсените думи и изрази, които разкриват интересите на българите през 2024 година. Сред тях водещата тема са българските спортни успехи. Концертът на Тони Стораро се оказва по-търсен от..
Кметът на община Костинброд Трайко Младенов получи отличието в категория "Съвременна визия за иновативно управление на община“ (с над 8 хил. жители) от Годишните награди на Областния управител на Софийска област. Отличията бяха раздадени след 6-годишно прекъсване. През тази година управленският екип успя да постигне много за общината, каза..
Новата изложба на Любомил Драганов “Когато сутрин слушам джаз“ беше официално открита на 10 декември, в зала BLVD 138. Събитието отбеляза неговата 55-годишнина и предостави възможност на почитателите на изкуството да се докоснат до 25 специално направени акварела, вдъхновени от магията на джаза. Произведенията са посветени на..
Българската стопанска камара представи резултатите от годишното проучване сред членовете на Камарата относно бизнес климата през изтеклата година и очакванията за 2025 г. по отношение на икономическата среда, инвестициите, работните места и др. Традиционната онлайн анкета е проведена в периода 5 ноември – 6 декември 2024 г. сред 738 микро, малки,..
Инфлуенсърите обикновено създават съдържание, което е забавно, креативно и съобразено с интересите на младите хора. Те често изглеждат достъпни, автентични и модерни, споделят ежедневието си и предават идеята, че са „като нас“. Освен това играят ролята на „виртуални приятели“ на младежите, особено в периода на тяхното израстване, когато търсят..
За Панаира на книгата в София излязоха две нови издания на "Парижката Света Богородица" от Виктор Юго, с нови илюстрации, по повод откриването на възстановената катедрала "Нотр Дам" във френската столица, което се случи на 7 декември. Почти седмица след откриването на възобновената парижка катедрала, в България излиза луксозно издание на..
Климатичните промени оказват все по-голямо влияние върху ежедневието на хората, включително и в България. На този фон е кообразованието е недостатъчно застъпено в стандартните учебни програми и голяма част от младежите не се чувстват подготвени за предизвикателствата, които климатичните промени ще предоставят до края на живота им. Образователният..