"Защо сега? Ами опасявам се, че не мога да дам еднозначен отговор на този въпрос, а и малко съм песимист по темата дали въобще някога ще разберем. Както кой е поръчал това убийство, така и по какви причини. Най-малкото, защото в последните над 30 години се случиха може би към 200, не съм сигурен в статистиката поръчкови убийства на дребни, средни и на високо ниво представители на ъндърграунда, включително и бивши кадри на системата на МВР. За които, както знаем няма отговори. Няма присъди, няма хора влезли в затвора, въобще всичко си остана на ниво "очистване", буквално и преносно на обществения живот", заяви Митов.
Той отбеляза, че две трети от живота на Алексей Петров преминава в системата на МВР, към която той се насочва още като ученик, което е видно от неговото кадрово досие. Митов изрази мнение, че обществото ни за щастие вече не е на ниво като през 90-те и едва ли ще се стигне до мафиотска война. Според думите му по-скоро в случая става въпрос за решаване на стари спорове.
"В последните месеци той отново се активизира, даже си направи профил във фейсбук, започна да прави коментари по публичните събития в обществото, включително и след атентата срещу Иван Гешев. Имаше дори съмнения, че Алексей Петров е изиграл някаква роля за сдобряването между Бойко Борисов и Кирил Петков и последвалата така наречена "сглобка", каза Митов.
Той добави, че ако говорим за политическите реакции изобилства от спекулиране и то в интерес на съответната партия, която прави коментарите:
"Партиите нямат интерес да анализират миналото на Алексей Петров, защото те са свързани с него пряко".
Повече подробности можете да чуете в звуковия файл.
В предаването "Форум" тази седмица водещият Лъчезар Христов коментира основните злободневни теми от икономическия, социалния и политически живот с Милен Керемедчиев - дипломат, бивш заместник министър на икономика и външните работи, и адвокат Петромир Кънчев - юрист, част от инициативата „Правосъдие за всеки“. Тримата обсъдиха различни теми, с които и:..
Чуйте повече в разговора с психолога Екатерина Цанова и в анкетата на Мария Илиева в двата звукови файла .
Съвременна платформа за хора с увреждания бе монтирана в 119. СУ "Акад. Михаил Арнаудов", съобщи кметът на район "Изгрев" д-р Делян Георгиев. Съоръжението ще обслужва учениците и посетителите на училището, преодолявайки стълбищната клетка от партера до четвъртия етаж безопасно, за около 4 минути. "Проектът за изграждането на достъпна..
Тази година Innovation Explorer се провежда за 11-ти път. Вече става традиция през февруари да виждаме международната конференция, а основният акцент тази година е върху геополитическите промени, което лесно може да се свърже и с мотото на конференцията “Екстремен свят”, защото събитиято от края на миналата година и началото на тази година държат под..
Моментната снимка на електоралните нагласи възпроизвежда в голяма степен резултатите, които имахме на изборите от миналата година. ГЕРБ се запазва като първа партия, с убедително мнозинство от 25.6% от тези, които са участвали в нашата анкета и имат намерение да гласуват, а на второ място е ПП-ДБ с буквално залепени зад тях от “Възраждане” - съответно с..
“Кауза облечена в рими“ е музикално-поетична инициатива, която се организира и провежда за четвърта поредна година в град Самоков. Организатор е сдружение “Ти си доброто“. Днес, 25 февруари, от 18 часа, на сцената на Читалище-паметник “Отец Паисий - 1859“ ще се изявят участници от различни професионални сфери, които ще рецитират стихове на..
Икономическият и социален съвет представи визия за развитието на пенсионната система в България, включително и за капиталовите стълбове. Това стана в рамките на дискусия за дългосрочното развитие на пенсионната система и обсъждането на изводите, застъпени в доклада "Анализ на действащата пенсионна система и предложения за нейното усъвършенстване",..