Весела Мангейна е сертифициран бизнес и личностен коуч с 13 години опит в България и САЩ. Весела помага на хората да отключват целия си потенциал в професионален и в личностен план, да намират смисъл в това, което правят като използват пълния си потенциал и своите вътрешни ресурси с цел постигане на високи и удовлетворителни резултати. Весела е член на Международната Коучинг Федерация и на Асоциацията на дипломираните експерт счетоводители на Великобритания (ACCA). Слушаме я с подробности за опита ѝ, личен и професионален, както и с покана за проявата ѝ:
"Мотивирана съм да бъда при вас. Мотивацията е какво те кара да станеш от леглото. Доколко си припомняме коя е главната ни цел. Колкото повече информация, толкова повече се разсейваме. Забравяме крайната си цел и тогава губим мотивация. Моята вътрешна мотивация бе силна и заглуших гласовете отвън. Тя може да отведе до крайна цел, особено когато пътят не е лесен.
Ключовото е като си поставяме цел, да я проверим - моята цел в сегашно време, тя моя ли е или на някой друг? Най-често сравняваме най-тежката си ситуация с "най-вълшебната" на някой друг. Бич е да се сравняваме с другите, така вървим към тяхната цел.
Лидерите са изключително важни, те са пример, покана за действие на други хора. Не отделяме време за планиране. Губим мотивация и когато сме преуморени. Тогава трябва просто да си починем. И ако имаме нужда от помощ, да се осмелим да я потърсим."
В продължение на темата, обсъждаме и как да помогнем на детето да намери мотивация за новата учебна година в интервю с Десислава Дамянова, основателка на Академия за емоционална интелигентност и сертифициран треньор по емоционална интелигентност:
Тревожността и тъгата след ваканция са нормални, те за няколко дни отминават, максимум две седмици. Важно за децата е как са излезнали във ваканция, родителите трябва да могат да водят задълбочени разговори децата да не изпитват страх от връщането. Всеки трябва да си даде своето време за адаптация, нещо като почивка след почивката. Родителят трябва да бъде емоционално стабилен. За съжаление има много възрастни, които не са такива."
Днес гостуваме на коледното село Чавдар. Защо наричат това място швейцарското село Чавдар? Първи гости са ни братята Тодор и Петър Нешкови от Чавдар, собственици на бутикова мандра: "Всичко постигнато е с уоритост и желание, поставили сме летвата доста високо и хората очакват много от нас. Работим като екип по доста тежки теми - горски фонд и др...
Куизът е с водещите в Радио София - Божидар Янев и Боян Бочев. Кой от тях познава по-добре историята на столицата? Предаването е посветено на предстоящия куиз на Бохемска София на 23 декември.
Руският император попречва на княза да се сроди с кралица Виктория Първият български владетел след турското робство, княз Александър фон Батенберг, изживява споделена любов със 17-годишната принцеса Виктория Пруска (наричана Морета), дъщеря на германския престолонаследник Фридрих III и напринцеса Виктория - дъщеря на английската кралица...
В поредицата “Историята оживява” ви представяме живота и откритията на доктор Стамен Григоров. Първата нинчаст бе за Lactobacillus Bulgaricus:
Как поезията може да докосне всеки от нас посредством правилния прочит? Как този декември хиляди се събраха в зала 1 на НДК и преоткриха стиховете на българската поезия в Поетите? Поезията е лично преживяване, в което присъства много математика и има формула – трябва само сами да формулираме нейната сентенция. Събеседник по темата ни е Диана..
Коледа с КласикАрт и Вероника Тодорова на 21 декември от 17 часа КласикАрт завършват тази своя така интересна творческа година с един истински празничен концерт с много, много гости – Коледа с КласикАрт. „Аз имам 65 деца за този концерт – деца, които обичам и обгрижвам като мои! Това са талантите от Детският филхармония с диригент Милена Яцино,..
С травъл влогъра Десислава Иванова за пътуванията и доброволствата: "Тази година съм пътувала по-малко от предните две, само 122 дни. Мислех, че въобще не съм пътувала, а се оказа, че е една трета от годината. Беше много предизвикателно, позабравих лошите неща, горчивото изчезна. Две трети от пътуванията бяха непланувани. В главата си отивах в..